عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۲۸۷
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۲
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت:
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت با اشاره به استقبال مسؤولان عراقی از بازگشایی مرزهای زمینی با ایران، گفت: برقراری سفر زمینی به عتبات در حال پیگیری است و مشتاقان این سفر معنوی منتظر اخبار خوش از مذاکرات باشند.

عقیق:سفر زمینی به عتبات با شیوع کرونا از اسفند ۹۸ متوقف شد و با وجود آمادگی ایران برای بازگشایی مرزهای زمینی، عراق تمایلی به این موضوع نشان داد و حتی با کنترل کرونا در ماه‌های اخیر و برقراری سفر هوایی به عتبات، هنوز دولت عراق به ازسرگیری سفرهای زمینی زائران ایرانی به عراق اهتمام نداشته اشت.

حتی طرف عراقی سال گذشته چندین بار وعده بازگشایی مرز زمینی را داد که در زمان‌های اعلام شده این امر محقق نشد. با این وجود، سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت با تیم همراه در سفری به عراق موضوع بازگشایی مرز زمینی با عراق را در جلسات مختلف پیگیری کرده است.

 وحید اسکندری، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به سفر ریاست این سازمان به عراق برای تسهیل امور زائران گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعات مدنظر، بازگشایی مرزهای زمینی به روی زائران دو کشور است که با توجه به پیگیری‌های انجام شده، زائران منتظر اخباری خوش از برقراری سفر زمینی عتبات باشند.

وی با بیان اینکه  یکی از محورهای مذاکرات هیأت حج و زیارت با مقامات عراقی، بازگشایی مرزهای زمینی به روی زائران دو کشور است، تصریح کرد: در این دیدارها پیشنهاد و برنامه‌های مناسبی برای بازگشایی مرزهای زمینی داده شده و مسئولان عراقی نیز از آن استقبال کرده‌اند.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت علت اصلی بسته بودن مرزهای زمینی را شیوع کرونا دانست و افزود: با توجه به از سرگیری اعزام‌ها به عتبات به صورت هوایی طی چهار ماه گذشته و همچنین واکسیناسیون گسترده در کشورمان و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، انتظار می‌رود که مرزهای زمینی با مساعدت مسؤولان دو کشور بازگشایی شود

اسکندری با بیان اینکه تاریخ دقیق بازگشایی مرزهای زمینی هنوز مشخص نیست اما به محض مشخص شدن زمان بازگشایی، اطلاع رسانی عمومی انجام می‌گیرد، گفت: بعد از بازگشایی مرزهای زمینی به روی زائران، اعزام‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تحت نظارت سازمان حج و زیارت می‌گیرد و با تحقق این امر شاهد شکسته شدن قیمت‌های سفر عتبات خواهیم بود.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین