عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۲۸۲
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
«رادنی شکسپیر» در آستانه روز جهانی قدس عنوان کرد:
در حال حاضر اسرائیل بیش از هر زمان دیگری حالت خشن و غیردموکراتیک به خود گرفته است. در طرف مقابل اقدامات جبهه مقاومت نشان می دهد که مقاومت فلسطین به شجاعت و قدرت خود می افزاید.

عقیق:در آستانه روز جهانی قدس در نظر داریم با بهره مندی از نظرات کارشناسی شخصیت ها و تحلیلگران سیاسی به تبیین هر چه بهتر یکی از مهمترین ابتکارهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بپردازیم، مساله ای که اهمیت آن هر ساله بیش از پیش ادراک می‌گردد.

در همین راستا پروفسور «رادنی شکسپیر» تحلیلگر و کارشناس انگلیسی مسائل سیاسی در مصاحبه اختصاصی با قدسنا در رابطه با برگزاری روز جهانی قدس پس از محدودیت ناشی از گسترش ویروس کرونا در جهان گفت: «این بسیار حیاتی است که برگزاری روز جهانی قدس ادامه یابد. بدون یک مراسم بین المللی که هدف آن یادآوری یک بی عدالتی محض یعنی مسئله فلسطین به دنیا است، رسانه های غربی در دفن کردن ابدی این موضوع پیروز خواهند شد.»

این شخصیت انگلیسی در ادامه در ارزیابی خود از شرایط کنونی رژیم صهیونیستی و فلسطین گفت: «در حال حاضر اسرائیل بیش از هر زمان دیگری حالت خشن و غیردموکراتیک به خود گرفته است. در طرف مقابل اقدامات جبهه مقاومت نشان می دهد که مقاومت فلسطین به شجاعت و قدرت خود می افزاید.»

پروفسور شکسپیر همچنین به افزایش عملیات های شهادت طلبانه فلسطینیان علیه صهیونیست ها اشاره کرد و درباره افزایش خشونت رژیم صهیونیستی گفت: «اسرائیل به طور فزاینده آگاه می شود که ساکنان اصلی اراضی اشغالی فلسطین به شدت مخالف نژادپرستی و آپارتاید هستند. به همین دلیل اسرائیل گزینه ای جز سرکوب فلسطینیان ندارد. اما پیش بینی من اینطور است که در نهایت این رژیم موفق نخواهد شد.»

وی در ادامه درباره روند فروپاشی رژیم صهیونیستی افزود: «تغییرات جمعیتی در اراضی اشغالی به گونه ای است که نمی تواند در حالی که به طور ظاهری دموکراسی را رعایت می کند، پیروز نهایی شود. به همین دلیل فروپاشی اسرائیل آغاز شده است.»

رادنی شکسپیر در پایان گفت: «اما این رژیم ضد دموکراتیک و شرور تا زمانی که اتفاقات جهانی شرایط را تغییر ندهد، در قدرت باقی می ماند. در حال حاضر تحولات جهانی به قدرت در حال حرکت هستند و ترکیبی از این اتفاقا ممکن است به شکل زیادی موضع اسرائیل تضعیف کند.»

 

گفتگو : امید تمرآبادی

منبع: قدسنا


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین