عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۱۵۲
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
حجت‌الاسلام قرائتی درباره اهمیت ماه رمضان می‌گوید: رمضان ماهی ویژه است، گناهان در آن می ریزد، نفس کشیدن در آن مستحب است و دعا در آن مستجاب است، پس باید به استقبال این ماه برویم.

عقیق: حجت‌الاسلام محسن قرائتی معلم و مفسر قرآن کریم در سومین قسمت از برنامه سخن قرآن به موضوع استقبال از ماه مبارک رمضان پرداخت.

آدم‌های عادی وقتی جایی می‌روند بدرقه نمی‌شوند و یا به استقبالشان نمی‌آیند، اما وقتی عروس می‌آورند به استقبالش می‌روند و یا کسی به مکه می‌رود او را بدرقه می‌کنند.

تعداد بازدید : 20

پیامبر (ص) در جمعه آخر ماه شعبان خطبه‌ای دارد و می‌فرماید: مردم ماه رمضان می‌آید به استقبالش بروید، ماه رمضان روز‌هایش بهترین روز است، دعا در ماه رمضان مستجاب است، نفس کشیدن در ماه رمضان مستحب است، ماه ویژه است و باید از آن استقبال کرد.

ماه رمضان وداع هم دارد و توصیه می‌کنم وداع با ماه رمضان را از روز‌های اول بخوانید. امام سجاد (ع) دعایی برای وداع با ماه رمضان دارد که عجیب است و گویا بدرقه ماه رمضان مانند بدرقه مادر با فرزندش برای رفتن به جبهه است.

امام سجاد (ع) خداحافظی جانانه‌ای می‌کند با ماه رمضان، می‌گوید: چقدر گناهان ما در تو ریخته شد و چقدر از چشمان ما در تو اشک آمد، برای شیطان سخت بودی، تو عید اولیای خدا بودی و برای مجرمان عذاب بودی، افرادی می‌گفتند کی تمام می‌شود و افرادی می‌گفتند حیف که می‌رود.

شناخت از ماه رمضان مهم است، آنکه شناخت داردبرای ماه رمضان اشک می‌ریزد و آنکه شناخت ندارد بی‌تفاوت است.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین