عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۹۳۷
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۱
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه باید این سازمان در «جهاد تبیین» میدان‌دار باشد، گفت: جنگ امروز را باید جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای نامید و حضور مجاهدانه در این جنگ ضروری است.

عقیق:امروز یک‌شنبه سوم شعبان همزمان با ولادت سید الشهدا و روز پاسدار «آئین جشن اعیاد شعبانیه و تکریم روز جانباز» با حضور حجج‌اسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، روح‌الله حریزاوی قائم‌مقام سازمان تبلیغات، رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات و حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری فرمانده مرکز بسیج سازمان تبلیغات و جمعی از معاونین، مدیران، جانبازان و بسیجیان این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم ضمن تبریک اعیاد پربرکت شعبانیه و روز پاسدار و تکریم پاسداران و جانبازان کشور اظهار داشت: همه ما سربازیم و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، جهاد عظیم امروز ما «جهاد تبیین» است لذا برای سرعت بخشیدن به این جهاد، مجاهدانه وارد میدان شدن ضروریست چراکه ما به‌عنوان سازمان تبلیغات اسلامی بیشتر از همه در این زمینه مسئولیم و نباید اجازه دهیم این فرمایشات بر روی زمین بمانند.

انتظار گام‌های موثربرای «جهاد تبیین»

وی از همه همکاران سازمان تبلیغات اسلامی خواست به‌عنوان یک عمل مجاهدانه، گام‌های استوارتری را در مسیر جهاد تبیین بردارند و در فضاهای حقیقی و مجازی و حتی خارج از وظایف اداری در این مسیر کوشا باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با ذکر خاطره‌ای گفت: مدت‌ها قبل شهید احمد کاظمی و بعد سردار جعفری به من پیشنهاد پاسدار شدن را دادند و من به این عزیزان عرض کردم از زمانی که ما با تلنگر حضرت امام خمینی (ره)، روح و دلمان گشوده شد از همان زمان، من پاسدار شدم وبا تصوری که همواره این لباس سبز همراه من است سعی کردم با مرام پاسداری «خدمت‌گزار مردم» باشم.

باید سازمان تبلیغات اسلامی در «جهاد تبیین» میدان‌دار باشد

حجت‌الاسلام قمی به جنگ تبلیغاتی و جنگ نرم دشمن علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: شاید امروز کاری که سازمان تبلیغات اسلامی برای پیشبرد انقلاب اسلامی انجام می‌دهد از هر نهاد مقدس دیگری مهم‌تر است چراکه جنگ امروز ما «جنگ تبلیغاتی، رسانه‌ای و جهاد تبیین» است و برای حضور در این جهاد نیز فعالیت مجاهدانه لازم است و توقعی که از سازمان تبلیغات اسلامی می‌رود این است که در این جنگ «میدان‌دار» باشد.

وی بابیان اینکه همه ما باید به‌عنوان سربازان جهاد تبیین در پی راهکارهای این جهاد باشیم ادامه داد: «شهدا» برگ زرین قابل افتخار کشور هستند و اگر امروز از آنان دفاع نکنیم فردا باید در مقابل فرزندانمان پاسخگو باشیم و این مصداق جهاد تبیین است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی همچنین به ارتقا توان بسیج سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و اضافه شدن به توان بسیج سازمان را مورد تأکید قرارداد.

باافتخار پای «جهاد تبیین» خواهیم ایستاد

حجت‌الاسلام قمی در پایان اذعان کرد: امیدواریم در سال پیش رو و در تجدید آرایش سازمانی، بتوانیم در بحث جهاد تبیین، پرفایده‌تر از گذشته برای نهضت، انقلاب و مردم باشیم و در روز سیدالشهدا عهد می‌بندیم که باافتخار پای جهاد تبیین خواهیم ایستاد.

در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری «فرمانده مرکز بسیج سازمان تبلیغات اسلامی» که این مراسم به همت بسیج سازمان تبلیغات اسلامی برگزارشده بود گفت: امروز روز پاسدار و فردا نیز روز جانباز است و این نام گذاریها تزئینی نیست و خاستگاه عاشورایی دارد چراکه انقلاب اسلامی پرتوی از انقلاب عاشورایی است.

به گفته وی، «سپاه پاسداران» امتداد سپاه عاشورایی سیدالشهدا در کربلا و طلیعه ساز ظهور امام زمان (عج) خواهد بود.

در ادامه این مراسم نیز، علی تفکری از جانبازان و آزادگان سازمان تبلیغات اسلامی با ذکر خاطره‌ای از دوران اسارت خود فضا را معطر کرد و سپس حسن رحیمی از دیگر همکاران جانباز سازمان تبلیغات به مولودی‌خوانی پرداخت و در پایان نیز با حضور رئیس و قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی از تعدادی از جانبازان سازمان تبلیغات تقدیر شد.

آخرین بخش این مراسم نیز اعطای احکام معارفه حجت‌الاسلام ناصر شکریان به‌عنوان «معاون هماهنگی استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی» و حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی به‌عنوان «رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان تبلیغات اسلامی» بود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین