عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۸۸۷
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۱
کلیپ:
امام خمینی (ره) طی سخنانی ضمن بیان برخی پیام‌ها و پیامدهای بعثت نبوی، فرمودند: انگیزه بعثت این است که ما را از طغیانها نجات دهد.

عقیق: از اعیاد بزرگ مسلمین روز بیست و هفتم ماه رجب مصادف با مبعث حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله است. این روز،‌ آغاز رسمی رسالت پیامبر اسلام شناخته می‌شود که با نزول اولین آیات قرآن همراه بود.  همان اعرابی که در اوج جهالت و کوردلی بودند، با رهنمودهای آسمانی نبی اسلام تبدیل به افرادی بسیار متدین و وارسته شدند و در مسیر اعتلای اسلام و نصرت نبی زمان، حاضر شدند تا پای جان بایستند. اما آنچه ضرورت دارد، تداوم خط بعثت نبی اکرم صلی الله علیه و آله است که تاکنون ادامه دارد و همواره تا تحقق ظهور امام عصر عجل الله تعالی فرجه ادامه خواهد داشت.  

امام خمینی (ره) طی سخنانی ضمن بیان برخی پیام‌ها و پیامدهای بعثت نبوی، فرمودند «انگیزه بعثت این است که ما را از این طغیانها نجات دهد و ما خودمان را تزکیه کنیم، نفوس خودمان را مصفا کنیم و نفوس خودمان را از این ظلمات نجات بدهیم. اگر این توفیق برای همگان حاصل شد، دنیا یک نوری می‌شود نظیر نور قرآن و جلوه نور حق. تمام اختلافاتی که بین بشر هست، اختلافاتی که بین سلاطین هست، اختلافاتی که بین قدرتمندان هست، ریشه اش همان طغیانی است که در نفس هست.»

در ادامه کلیپ این بیانات را می‌بینید:

 

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین