عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۸۶۲
تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
در تازه ترین مصوبه هیئت دولت عنوان شد:
براساس مصوبه هیات دولت، دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت‌های مرتبط با آنها مشمول تسهیلات پیش بینی شده در آیین‌نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی شدند.

عقیق: با پیگیری‌های انجام شده بند ۱۴ پیشنهادی سازمان حج و زیارت به آیین نامه اجرایی قانون صنعت ایرانگردی و جهانگردی مصوب سال ۱۳۷۰ با موضوع زیر که ابتدا در کمیسیون اقتصادی هیات دولت مصوب و‌ برای تایید نهایی به هیات دولت ارسال شد، توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیئت دولت مطرح و تصویب و در نهایت در تاریخ چهارم اسفند سال جاری توسط معاون اول رئیس جمهوری به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شد.

بر این اساس دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت‌های مرتبط با آنها مشمول تسهیلات پیش بینی شده در آیین نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی شدند.

هیات وزیران در راستای همسو کردن آیین نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی با قانون موصوف به منظور برخورداری دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت های مرتبط با آنها از تسهیلات پیش بینی شده در این قانون و آیین‌نامه آن، با الحاق یک ماده به آیین نامه مذکور و اصلاح آن موافقت کرد.

بر این اساس، دفاتر خدمات زیارتی و همه فعالیت‌های مرتبط با امور حج و زیارت در زمینه ایجاد تأسیسات و ارائه خدمات به منظور برگزاری تورها و سفرهای زیارتی اعم از اعزام ایرانیان به اماکن زیارتی خارج از کشور و همچنین ورود زوار سایر کشورها برای زیارت اماکن زیارتی ایران نیز مشمول تسهیلات پیش بینی شده در قانون یادشده و این آیین نامه هستند.

 دفاتر و شرکت‌های زیارتی از این به بعد از هر نظر اعم از سوخت، آب و برق، عوارض، مالیات، وام بانکی و ... مشمول تعرفه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های بخش صنایع شدند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین