عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۸۱۸
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۹
حاج محمد بازوبند در ششمین قسمت برنامه محیا:
پیرغلام اهل بیت حاج محمد بازوبند با حضور در ششمین برنامه محیا(نخستین مجله تصویری هیئت) از آفات مداحی سخن گفتند.

گزارش تصویری

عقیق: پیرغلام اهل بیت حاج محمد بازوبند با حضور در ششمین برنامه محیا(نخستین مجله تصویری هیئت) از آفات مداحی سخن گفتند.

او درباره اینکه تکبر در این دستگاه ممکن است از کجا نشأت بگیرد، تأکید کرد: مردم امام حسین(ع) را دوست دارند و به خاطر همین دوست ‌داشتنِ حضرت، روی ما هم حساب می‌کنند و ما را تحویل می‌گیرند. نباید احترام مردم برای ما تبدیل به یک بت شود. هرکاری اولش سخت است. همچون وزنه‌برداری که وزنه 200 و خرده‌ای می‌زند و ما می‌گوییم سخت است اما او زیرنظر استاد از یک جایی شروع کرده و تا به اینجا رسیده است.

بازوبند خاطرنشان کرد: بدترین آفت در این مسیر شهرت زودرس است که خیلی‌ها به آن دقت نمی‌کنند. من گاهی به دوستانم گفتم زمان برای یادگیری محدود است اما زمان برای مطرح شدن زیاد است. زمانی مطرح بشوید که قوی هستید. 

او اعتقاد دارد کسانی که دست‌اندرکار برنامه‌هایی‌اند که می‌توانندکسی را مشهور کنند مقصرِ این اتفاقات‌اند، افزود: مردم بهترین‌ها را برای امام حسین(ع) می‌خواهند. گاهی در موقعیت اقتصادی بعضی از آدم‌ها دیده‌ام ایام محرم می‌شود بهترین‌ها را برای امام حسین(ع) و مجلس عزاداری‌اش تهیه می‌کند. به مغازه‌دار می‌گوید بهترین‌ها را بدهد. کسانی که دست‌اندکار این امرند آن‌ها باید تجربه در این امر داشته باشند. همه این تقصیرها هم به مداح برنمی‌گردد. دست‌اندرکاران همین برنامه‌هایی که می‌تواند کسی را مشهور کند. یک مقداری نقص از آن طرف است. 

 

در ادامه فیلم اظهارات حاج محمد بازوبند را ببینید:

تعداد بازدید : 23

محیا(نخستین مجله تصویری هیئت) سه شنبه هر هفته از ساعت ۲۲ به صورت زنده از عقیق و صفحه محیا پخش می شود.

 

گزارش از نفیسه خانلری


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین