عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۸۰۳
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۹
در نشست مسئولان حوزه حج و زیارت نقاط ضعف و قوت ریل‌گذاری جدید سازمان حج و زیارت برای اعزام زائران به عتبات بررسی و از رویکرد دولت سیزدهم در تسهیل برنامه‌های زیارتی قدردانی شد.

عقیق:نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

اشکالات شیوه نوین عتبات برای ایام نوروز رفع می‌شود

در این نشست، سید صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت به اقدامات صورت گرفته در راستای ارزیابی طرح نوین اعزام به عتبات عالیات اشاره و تصریح کرد: جمع‌بندی درباره این طرح به زمان بیشتری نیاز دارد. ولی با توجه به درپیش بودن سفرهای نوروزی، اشکالات آن برطرف خواهد شد.

این جلسه با گزارش حجت‌الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص ابعاد مختلف اعزام کاروان‌های زیارتی به عراق ادامه یافت و وی از پیش ثبت‌نام بیش از ۲۰ هزار نفر برای عتبات نوروزی خبرداد.

اعزام ۵۳۰۰ زائر به سوریه در هفته‌های آینده

رحمانی با بیان اینکه پیش ثبت نام سفرهای نوروزی تا ششم اسفندماه ادامه خواهد داشت، افزود: برای اعزام حدود پنج هزار و ۳۰۰ نفری هم که ثبت‌نام سفر سوریه را انجام داده‌اند، درحال برنامه‌ریزی و رفع مشکل آن هستیم.

در ادامه نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت نیز بر لزوم استفاده از راهکارهای مناسب برای پاسخگویی به مشتاقان سفرهای زیارتی تاکید و دفاع از حقوق زائر وارتقاء کیفیت سفرهای زیارتی را اولویت سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب همچنین از رویکرد هیئت دولت در تسهیل برنامه‌های زیارتی که موجب دلگرمی بیشتر دفاتر زیارتی در شرایط  کنونی خواهد شد، قدردانی کرد.

پیگیر هوشمندسازی خدمات حج تمتع هستیم

در ادامه این جلسه اکبر رضایی، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت به آخرین اظهارات منابع سعودی و خبرهای منتشر شده در خصوص احتمال برگزاری حج آینده اشاره کرد و گزارش مشروحی از اقدامات صورت گرفته در حوزه خدمات هوشمند حج و تشکیل یک کمیته راهبردی و نه کمیته تخصصی در این ارتباط ارائه داد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز خواستارسرعت بخشیدن به فعالیت کمیته راهبردی  و کمیته‌های تخصصی در حوزه خدمات هوشمند حج برای شناخت کامل از ابعاد مختلف طرح موردنظر کشور میزبان شد و خاطر نشان کرد: محتواهای تولیدی و جمع بندی این فعالیت‌ها باید در زمان بندی مشخص به شورای برنامه ریزی ارائه شود و به ایفای نقش فعال جمهوری اسلامی ایران در فرآیندها و سامانه‌های خدمات هوشمند حج منجر شود.

در ابتدای این جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به سفر هفته گذشته خود به دو استان خراسان رضوی و جنوبی و دیدار و گفتگو با دست اندرکاران و کارگزاران فعال در این حوزه و مسئولان استانی اشاره کرد و با بیان مطالب ارائه شده در این نشست ها و گزارش‌های دریافتی از عتبات تصریح کرد : باید با ابتکار عمل و برگزاری جلسلت مشورتی مشکلات به حداقل برسد و با تلاش بیشتر و ارائه خدمات بهتر، برخی نارضایتی ها نیز مرتفع شود.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین