عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۷۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
از سوی سازمان حج و زیارت اعلام شد:
پیش ثبت‌‌نام سفرهای نوروزی عتبات به صورت هوایی از سوی سازمان حج و زیارت از امروز آغاز شد و این روند تا ششم اسفندماه ادامه دارد. امسال متقاضیان امکان پیش ثبت‌نام در کاروان‌های هوایی سه تا هفت روزه را دارند.

عقیق:ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات از ساعت ۱۰ صبح امروز ۳۰ بهمن‌ماه آغاز شد و زائران می‌توانند بر اساس زمان‌بندی تعیین شده تا جمعه ششم اسفندماه در یکی از کاروان‌های زیرنظر سازمان حج و زیارت برای تشرف به عتبات اقدام کنند.

بر اساس برنامه صورت گرفته، سفرهای نوروزی عتبات از ۲۴ اسفندماه آغاز می‌شود و تا هشتم فروردین سال آینده ادامه دارد. در این دوره مشتاقان زیارت کربلا فقط در کاروان‌های هوایی می‌توانند پیش ثبت‌نام کنند.

بر اساس وعده دولت عراق، قرار است از ابتدای ماه شعبان مرزهای زمینی روی زائران بازگشایی شود. البته طرف عراقی پیش از این اوایل ماه رجب را زمان بازگشایی مرز زمینی اعلام کرده بود. بر همین اساس، در حال حاضر ثبت‌نام عتبات نوروزی با کاروان‌های زمینی انجام نمی‌شود. اما در صورت برقراری سفرهای زمینی، ثبت‌نام از متقاضیان این سفرها در ایام نوروز انجام می‌شود.

همچنین در اعزام‌های نوروزی عتبات که پس از ۲ سال وقفه صورت می‌گیرد، سازمان حج و زیارت بسته‌های زیارتی متنوعی را ارائه کرده است؛ به طوری که مشتاقان زیارت عتبات، علاوه بر بسته زیارتی یک هفته‌ای، بسته‌های زیارتی سه، چهار و پنج روزه عتبات را نیز می‌توانند انتخاب کنند که هزینه این سفرها متفاوت است و پس از انجام ثبت‌نام قطعی مشخص خواهد شد. البته با توجه به اینکه بسته‌های سه و چهار روزه ممکن است متقاضی نداشته باشد، در صورت تکمیل شدن ظرفیت کاروان این بسته‌های زیارتی اجرایی می‌شود.

علاوه بر این، با توجه به تصمیم دولت عراق، همه زائرانی که به این کشور وارد می‌شوند، باید حداقل ۲ دُز واکسن کرونا زده باشند. همراه داشتن کارت واکسن دارای QRکد و گواهی منفی آزمایش کرونا حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز نیز برای تشرف به عتبات الزامی است.

پس از پایان مهلت پیش ثبت‌نام عتبات، از بین متقاضیان قرعه‌کشی شده و اسامی پذیرفته‌شدگان اعلام خواهد شد. علاقه‌مندان به پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات می‌توانند از اینجا اقدام کنند.

به گزارش فارس، سفر نوروزی به عتبات در ۲‌ سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن مسیر زیارت عتبات متوقف شده بود که با تلاش مسؤولان و موافقت وزارت بهداشت ایران و عراق، این سفرها برقرار شده است. در سال ۹۷ که آخرین سفرهای نوروزی به عتبات انجام شد، حدود ۱۰۰ هزار ایرانی به عتبات مشرف شدند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین