عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۷۴۵
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
میراحمدی عنوان کرد:
رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه پیش بینی ۵ میلیون زائر حسینی را برای اربعین ۱۴۰۱ داریم، گفت: ممکن است با توجه به تاکید ستادکرونا، شرط تزریق سه دُز واکسن هم الزامی باشد، اما در هر صورت تزریق ۲ دُز واکسن الزامی است.

عقیق: سید مجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در هشتاد و هفتمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد؛ گفت: باید برنامه‌ریزی‌های لازم را برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در سال پیش رو داشته باشیم.

پیش‌بینی حضور ۵ میلیون ایرانی در اربعین ۱۴۰۱

وی با بیان اینکه اربعین امسال مصادف با فصل گرم سال است و برای همین تمهیدات لازم را به لحاظ زیرساختی جهت برگزاری مراسم داشته باشیم، افزود: تامین آب شرب به موقع برای زائرین حسینی از جمله ضرورت هاست و در این راستا احداث کارخانه‌های یخ سازی در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان بایستی با جدیت دنبال شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: امسال پیش بینی ۵ میلیون زائر حسینی را داریم و البته تصمیمات متناسب با شرایط کرونایی و اتخاذ اصول بهداشتی صورت خواهد گرفت. بر همین اساس باید به نحو مناسبی اطلاع‌رسانی شود که کسانی که مشتاق زیارت در مراسم اربعین حسینی است حتما تزریق دو دُز واکسن را داشته باشند.

فعلا برای اعزام اربعین تزریق ۲ دُز واکسن الزامی است

معاون وزیر کشور گفت: ممکن است با توجه به تاکید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شرط تزریق سه دوز واکسن هم الزامی باشد، اما در هر صورت تزریق دو دوز واکسن الزامی است و عاشقان اهل بیت بایستی این امر را در نظر داشته باشند.

میراحمدی همچنین نسبت به تحول در حوزه اسکان و به خصوص تغذیه زائرین حسینی با توجه به شرایط بیماری تاکید کرد و گفت: با توجه به سرایت بیماری در غذاهای گرم بایستی  به سمت غذاهای سبک و سرد حرکت کنیم.

معاون امنیتی وزیر کشور در ادامه سخنان خود به مساله زائرین حسینی از سمت مرزهای شرقی کشور اشاره کرد و گفت: مرز ریمدان در استان سیستان و بلوچستان بیشترین پذیرای شیعیان پاکستانی طی سال‌های اخیر برای حضور در مراسم اربعین حسینی بوده و برای همین تلاش داریم با تقویت امکانات بهداشتی و زیرساختی از ظرفیت‌های این پایانه مرزی استفاده لازم را داشته باشیم.

فعال‌سازی سایر مرزها برای انتقال تجهیزات موکب‌های اربعین

وی همچنین بر فعال سازی ظرفیت پایانه مرزی سومار و خسروی در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: می‌توان از مرز سومار برای حوزه بهره‌برداری کامیونی در انتقال تجهیزات و امکانات استفاده کرد.

میراحمدی از استاندار کرمانشاه درخواست کرد که تقویت زیرساخت‌های مرزی سومار و خسروی را با بسیح امکانات در اولویت قرار دهند و هماهنگی های لازم هم با طرف عراقی به عمل آید و در پایان از زحمات و تلاش های صادقانه حسین ذوالفقاری رئیس پیشین ستاد مرکزی اربعین حسینی تقدیر کرد.

به گزارش فارس، پیش از این حسین ذوالفقاری رئیس ستاد اربعین بود که در دولت سیزدهم با تحولات صورت گرفته، وزیر کشور طی حکمی سیدمجید میراحمدی را به عنوان معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس ستاد اربعین منصوب کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین