عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۶۶۳
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
سردار شهید چراغچی در جمع همرزمانش گفت: اولین انقلاب برای بریدن از همه وابستگی‌ها بود. دومین انقلاب تقریباً هشتاد درصد وابستگی‌ها بریده شده بود و با سومین انقلاب کاملاً این وابستگی‌ها بریده شد.

عقیق: سردار ولی‌الله چراغچی مسجدی قائم‌مقام فرمانده لشکر ۵ نصر (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) در دوازدهم مردادماه سال ۱۳۶۱ طی عملیات رمضان و در محور شلمچه در میان جمعی از رزمندگان تیپ ۲۱ امام رضا (ع) با اشاره به ویژگی‌های انقلاب اسلامی بیان داشت:‌ یادمان هست که در ٢٢ بهمن اولین انقلاب انجام گرفت و تاریخ ۲ هزار و پانصد ساله شاهنشاهی را که مجموعه‌ای بود از ظلم و بیدادگری، فسق و فجور، نکبت و بدبختی و تمام آن صفات بد و زشت به‌ وسیله همین مردم ایران به هم ریخت و اولین انقلاب به پیروزی رسید.

وی با اشاره به ماجرای تسخیر لانه جاسوسی افزود: بعد از این انقلاب پرداختیم به پاکسازی آنچه که ما را وابسته کرده بود و در آخر، براندازی سفارت آمریکا، آخرین وصله‌ای که موجود بود و آن وصله به وسیله سفارت آمریکا در تهران به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام آن وصله هم برداشته شد و انقلاب دوم شکل گرفت.

آنچه در ادامه می‌شنوید، سخنان منتشرنشده از سردار ولی‌الله چراغچی مسجدی است که خبرگزاری فارس به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این صوت تاریخی را برای نخستین بار منتشر می‌کند:

 

سه گامی که انقلاب برداشت

و به دنبال انقلاب دوم، نفاق، که خود این هم یک نوع وابستگی بود و آن آخرین پیچیدگی‌اش، یعنی آخرین شکل پیچیدگی نفاق هم که در رئیس‌جمهور منتخب مردم، به حساب، بنی‌صدر خائن و منافق که پیچیده‌ترین منافق که نمونه‌اش را در قرآن هم ذکر می‌کند و با نابودی این قسمت هم ما سومین انقلاب را پشت سر گذاشتیم.

تمام این‌ها را اگر نگاه بکنید این سه انقلاب را، اولین انقلاب برای بریدن از همه وابستگی‌ها بود، اولین انقلاب یک مقدار از وابستگی‌ها، دومین انقلاب تقریباً هفتاد تا هشتاد درصد وابستگی‌ها بریده شده بود و با سومین انقلاب کاملاً این وابستگی‌ها بریده شد. وابستگی از ابرقدرت‌ها، از آن‌هایی که می‌خواستند زالو صفتانه از مملکت اسلامی ما و یا کشورهای مسلمان دیگر هم آنچه که دارند بخورند.

درباره شهید

سردار شهید ولی‌الله چراغچی مسجدی در ۲۴ اسفندماه سال ۱۳۶۳ در عملیات «بدر» در جاده خندق از ناحیه جمجمه مجروح شد و پس از ۲۵ روز بیهوشی در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۶۳، همان‌گونه که آرزو داشت شهید شد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای بهشت رضا (ع) مشهد آرام گرفت.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین