عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۵۱۵
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۴
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت یک شیخ شیعه از کجا در بریتانیا پول آورده و شبکه افتتاح کرده تا به «امهات المؤمنین» توهین کند؟ وقتی به دولت انگلیس اعتراض می‌کنیم، می‌گویند سند بیاورید؟ سند، حضور همین آقا در شهرهای شما است، سند، آثار تمدنی ما در موزه‌های شما است.

عقیق: حجت‌الاسلام و المسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز سه‌شنبه طی سخنانی در همایش تقریبی «ریحانة النبی» که با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کریم پیامبر اسلام (ص) را ریسمان واحد برای امت اسلام قرارداده و به همراهی ایشان هم اشاره دارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه وی افزود: در واقع قرآن دو معیار برای «والذین معه» یا همراهی با رسول خدا (ص) بر شمرده است یکی برخورد شدید با کفر و طاغوت و دیگری رحمت و دوستی با مسلمانان است.

شهریاری به حضور آمریکا در عراق و افغانستان اشاره کرد و ادامه داد: نیت آمریکا برای حضور در منطقه، کسب منافع خود است، در ۱۵۰ سال اخیر استکبار، سرمایه کشورهای اسلامی را به سرقت برده است، حضور در افغانستان، عراق و سوریه برای منافع خود آن‌ها است نه ایجاد صلح بین مذاهب اسلامی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به قانون حمورابی و بیانیه حقوق بشر کوروش، گفت: سوال از فرانسه، انگلیس و آمریکا این است که آثار تمدنی ما چطور از کشور شما سر درآورده است؟ این کشورها ایران بزرگ را به ده‌ها کشور، عثمانی و هند را نیز به چند کشور تقسیم کردند تا ثروت ملی ما را غارت کنند.

وی تأکید کرد: تقابل آن‌ها با ایران به دلیل این است که از ما ترس دارند تا مانع این غارت شویم، به موضوع عراق اگر نگاه کنیم ده سال دیگر همین آثار تمدنی که داعش مثلاً تخریب کرد را در موزه‌های آن‌ها خواهیم دید، ما باید به عقلانیت اسلامی برسیم.

شهریاری افزود: ما پروژه شیعه‌سازی نداریم بلکه به دنبال امت اسلامی هستیم، چهار کتاب بزرگ شیعه از سه شخصیت بزرگ به نام‌های شیخ صدوق، شیخ طوسی و کلینی بوده است که هم اساتید اهل سنت و هم شاگردان اهل سنت داشتند، این مراودات را در گذشته داشتیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن وقتی ما را واحد می‌بیند، نمی‌تواند ساکت باشد، اگر تاریخ غرب را بخوانیم می‌بینیم که قومی وحشی بودند، فقط در جنگ جهانی حدود ۸۰ میلیون انسان را کشتند تا منافع کسب کنند، این کشورها امروز برای ما پز حقوق بشری می‌دهند.

وی با اشاره به همراهی برخی سران کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی و آمریکا، گفت: چرا باید سرمایه کشورهای اسلامی در فلان تیم اروپایی هزینه شود؟ این «اشدا علی الکفار» است؟ در رسانه هم این چنین است، پشت برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای و کانال‌های فضای مجازی که مدام به مقدسات اسلامی توهین می‌کنند قطعاً آمریکا و انگلیس قرار دارند.

شهریاری افزود: یک شیخ شیعه از کجا در بریتانیا پول آورده و شبکه افتتاح کرده است تا به «امهات المؤمنین» توهین کند؟ وقتی به دولت انگلیس اعتراض می‌کنیم، می‌گویند سند بیاورید؟ سند، حضور همین آقا در شهرهای شما است، سند، آثار تمدنی ما در موزه‌های شما است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به فلسفه حضور داعش در عراق و سوریه اشاره کرد و گفت: حضور داعش برای سه پاره کردن عراق بود و پس از آن باید از بین می‌رفت اما وحدت بین کُرد، شیعه و سنی عراق با همراهی شهید سلیمانی که نگاه او وحدت اسلامی بود، مانع این مأموریت شد، ما نیز اگر مراقب نباشیم و وحدت را تکرار نکنیم، نقشه‌های مشابه برای ما هر ساعت طراحی می‌شود.

 

منبع:حوزه


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین