عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۲۴۱
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
حجت الاسلام صدیقی مطرح کرد؛
نشست هم فکری رئیس، دبیر و معاونین ستاد امر به معروف ونهی از منکرکشور با ریاست ومعاونین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل سالن جلسات شهدای امر به معروف کشور برگزار شد.

عقیق:به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نشست رئیس، دبیر و معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با ریاست ومعاونین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل سالن جلسات شهدای امر به معروف ستاد کشور برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با عرض تسلیت نسبت به فرارسیدن حجت خدا و فرمانده مقابله با جنگ نرم تاریخ حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین دومین سالگرد شهادت سیدالشهدا مدافع حریم ولایت حاج قاسم سلیمانی و گرامی داشت ایام دهه بصیرت اظهار داشت: حضرت زهرا (س) قربانی مسلخ امربه معروف و نهی از منکر است.

ایشان افزود: مهمترین معروف در عالم امکان مسئله ولایت می‌باشد که حاکمیت خداوند متعال بر بندگانش از مجرای ولایت صورت می‌پذیرد.

رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور گفت: حضرت زهرا (س) برای دفاع از بزرگترین معروف و مقابله با منکر به میدان جنگ سخت و نرم آمد.

حجت الاسلام صدیقی بیان داشت: حضرت زهرا (س) در جنگ سخت جلوی مهاجمین ایستاد ومانند یک لشگر از خاکریز ولایت سرسختانه دفاع کرد و تازمانی که زنده بودند دست از محافظت از امیرالمومنین (ع) برنداشتند.

بی تفاوتی خواص نسبت به منکرات عامل شهادت حضرت زهرا (س)

وی افزود: درس بزرگ حضرت زهرا (س) به ما داشتن ایمان می‌باشد همچنان که ایمان باعث ایجاد قدرت می‌شود همچنان که محبت به ولی الله به انسان اراده می‌دهد.

رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر کشور اظهار داشت: داشتن قدرت ایمان و اراده محبت باعث می‌شود که شخصی حتی بدون نداشتن سلاح و نفرات جلوی همه عالم بایستد که نمود بارز معاصر آن حضرت امام خمینی (ره) می‌باشد که ایشان بدون همراهی ولی با داشتن این دو سلاح در مقابل تمام عالم کفر ایستاد.

حجت الاسلام صدیقی بیان داشت: حضرت زهرا (س) با اینکه بعد از آن حمله به خانه شان بعد از بهوش آمدنشان به استراحت نپرداختند و با حالی که داشتند رفتند به سمت مسجد و از امام زمان خودشان تا لحظه آخر دفاع کردند.

وی افزود: تا زمانی که حضرت زهرا (س) زنده بودند هیچکس نتوانست از امیرالمومنین (ع) بیعت بگیرد که این درس بزرگی برای ما به حساب می‌آید.
امام جمعه موقت شهر تهران اظهار داشت: در کنار جنگ سخت، جنگ نرم حضرت زهرا (س) نیز مثال زدنی است و این برای پژوهشگران می‌تواند سرمشقی باشد و آنها را به تحقیق در مورد نقش و تاکتیک حضرت زهرا (س) در مقابل هر جنگ نرمی وا دارد.

حجت الاسلام صدیقی گفت: جنگ نرم حضرت زهرا (س) گریه‌های ایشان در موارد مختلف بود، که این گریه‌ها افشاگری و مرزبانی از علم و بیرق ولایت بود که این گریه‌های حضرت صدیقه (س) مظلومیت امیرالمومنین (ع) به همه جهانیان نشان داد.
ایشان اضافه کرد: تأثیرگذاری گریه‌های حضرت زهرا (س) کمتر از شمشیر ذوالفقار امیرالمونین حضرت علی (ع) نبود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: جبهه امر به معروف ونهی از منکر هیچ موقع تعطیل نمی‌شود و سبک زندگی حضرت زهرا (س) به ما تاکتیک چگونگی امر به معروف و نهی از منکر کردن در شرایط مختلف را می‌آموزد و از دیگر درس‌های بزرگ حضرت زهرا (س) به ما این است که در هر شرایطی می‌توان آمر به معروف و ناهی از منکر بود حتی اگر نفرات، سلاح و تجهیزات نداشتید.

بی تفاوتی خواص نسبت به منکرات عامل شهادت حضرت زهرا (س)

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به اشک‌های حضرت زهرا (س) افزود: اشک‌های حضرت زهرا (س) باعث فروپاشی هیمنه مستکبران در کل تاریخ شد و این اشک‌ها ثابت کرد که ایشان بزرگترین فرمانده مقابله با جنگ نرم در طول تاریخ می‌باشند که ما افتخار می‌کنیم که با لبیک خود به این فرمانده در تحت لوا و پرچم حضرت قدم بر می‌داریم و حرکت می‌کنیم.

وی به دیگر ابعاد سبک امر به معروف و نهی از منکر حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: زمانی که حضرت صدیقه طاهره (س) در حالت احتضار بودند زنان مهاجر و انصار به عیادت ایشان آمدند و حضرت نسبت به بی تفاوتی مردان آنها گلایه کرد، که این گلایه حضرت می‌تواند برای من و شما تذکر خیلی جدی باشد که نباید نسبت به منکرات به تفاوت باشیم وبا یک نهیب از سمت دشمنان عقب نشینی کنیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان داشت: بی تفاوتی نسبت به گناه در جامعه باعث ترویج فساد و ایجاد منکرات گسترده در نهاد مقدس خانواده می‌شود.

حجت الاسلام صدیقی افزود: بی تفاوتی خواص نسبت به بزرگترین منکر که آن هم غصب خلافت بود باعث ایجاد جسارت به درب خانه ولی خدا و شهادت دختر رسول اکرم (ص) شد.

ایشان گفت: یکی از مهمترین معروفات که باید با زبان شیرین و لین به دانش آموزان، دانشجویان و نسل‌های آینده تزریق و تبیین شود بحث ولایت است که همین ولایت باعث ایجاد وحدت در جامعه می‌شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: نماز عمود و ستون دین است و ستون نماز، ولایت می‌باشد و ستاد امر به معروف باید در زمینه ولایت به عنوان بالاترین معروف جهادی عمل کند.

حجت الاسلام صدیقی به سه گناه ربا، ایجاد ناامنی و تزلزل در خانواده که در روایات متعدد به جنگ مستقیم با خداوند آمده است اشاره کرد و گفت: که این گناهان متأسفانه در جامعه امروزی ما رواج پیدا کرده است که می‌توان در بحث تزلزل در خانواده به رواج بی عفتی و هرزه‌گی که مصداق اتم و اکمل آن بدحجابی، بی حجابی و مقوله سگ گردانی و دوری از فرزند آوری است اشاره کرد.

 

منبع:مهر


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین