عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۱۹۶
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
حجت الاسلام پناهیان:
پناهیان گفت: هیئات با ترویج مواسات می‌تواند نقش مهمی در حل مشکلات اقتصادی و تربیت نسل حسینی داشته باشد بنابراین هیات‌های مذهبی نباید از مسائل اساسی جامعه غافل و به امور حاشیه ای بپردازند.

عقیق: پانزدهمین جلسه شورای شبکه‌های هیئت به میزبانی هیئت رزمندگان در «فاطمیه بزرگ تهران» با حضور «حجت الاسلام مجید باباخانی» مدیر سازمان هیئت وتشکل های دینی، سردار «علی اکبرمداحی» مدیرعامل هیئت رزمندگان اسلام، سید محمدصادق هاشمی دبیر شورا، ارجونی رئیس بسیج مداحان، سعید باقری نمایندگان هیئات دانشجویی، عظیمی نماینده هیئات دانش آموزی، حمید بهرامی مدیر عامل بنیاد دعبل جواد حیدری نایب رئیس کانون مداحان، طبرستانی نایب رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی، حجت الاسلام سیدحسین آقا میری مشاور سازمان تشکل‌ها برگزار شد.

حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» و «وحید ملتجی» دبیر «مهرواره هوای نو» میهمان این جلسه بودند.

در این نشست حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» با استقبال از تشکیل این هم افزایی در بین شبکه‌های هیئت با اشاره به موضوع نسل حسینی، نقش هیئات را بی بدیل در حل مسائل توسعه و تربیت نسل حسینی دانست و گفت: توجه ویژه به این بخش بسیار پر اهمیت و با فوریت است.

وی در ادامه توصیه کرد: هیئت‌ها زندگی مواساتی را، عملی کنند تا با الگو سازی بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف کنند. مواساتی زندگی کردن یعنی استعدادها را روی هم بگذاریم. باید این فرهنگ را از کم در زندگی خود هیئتی‌ها شروع شود تا مسائل و مشکلات اقتصادی حل شود. امروز هیئات فقط نباید به مسائل حاشیه‌ای بپردازند و باید به مسائل اساسی جامعه هم ورود کنند و حتماً توسل به امام حسین ع می‌تواند زیر ساختی باشد تا به مسائل اساسی بپردازیم.

در ادامه «وحید ملتجی» دبیر مهرواره هوای نو با بیان اینکه بخش زیادی از جامعه مخاطب صدای هوای نو را شنیدند گفت: بعضی از نتیجه این مهرواره ناامید بودند و می‌گفتند: اتفاقی نمی‌افتد اما خدا را شکر این حرکت تا الان نتیجه بخش بوده است. یادمان باشد نتیجه بخش بودنش هم وقتی اتفاق می‌افتد که اتحاد باشد. چتر هوای نو تازه باز شده است و در این مدت ۲۹ هزار و ۲۸۰ ثبت نام داشتیم و قرار است ۳۸ گروه داوری این ۲۹ هزار ۲۸۰ فقره‌ای که به فرد و هیئت مربوط می‌شود، را داوری کنند. در این مرحله داوری از ظرفیت‌های مختلف و گرایش‌ها و سلیقه‌های مختلف داوری استفاده کردیم.

دبیر مهرواره هوای نو اظهار داشت: داوری بخش ستایشگری آغاز شده است اما در حوزه هیئت و بخش کتاب داوری بعد از این شروع خواهد شد.

هیئات در کنار مسائل فرهنگی به حل مسائل اساسی جامعه ورود کند

ملتجی از نشستی که تقریباً ۲ هفته دیگر برگزار می‌شود و به از برگزاری مراسم اختتامیه در اوایل اسفند ماه خبر داد و گفت: به دنبال طراحی یک اختتامیه خوب هستیم و در آن مراسم قرار است سه گروه شرکت داشته باشند از جمله نخبگان هیئت در همه رشته‌ها، مسئولین نظام و هنرمندان و فعالان اجتماعی. همچنین سعی داریم در اختتامیه مردم را آرام آرام متوجه ماجرا کنیم که هیئت‌ها آغوششان را برایشان باز کرده‌اند که شما مخاطبش باشید.

در ادامه این نشست «مجید باباخانی» با تشکر از تمامی دوستان که از همه ظرفیت‌هایی که در استان‌ها استفاده شد تا صدای مهرواره هوای نو به گوش مردم برسد، گفت: رسانه ملی هم از یک جایی مؤثر بود و کار تازه شروع شده است. از الان در این فکر باشیم که برای برگزاری مهرواره هوای نو در سالهای بعد برنامه‌ریزی کنیم که در سال آینده بیشتر به چه چیزی بپردازیم.

در ادامه این نشست در مورد نحوه مواجهه تخصصی با مسائل مختلف مذاکره صورت گرفت و در انتهای جلسه محورهای اساسی رویدادها ی آینده از جمله جشن‌های شعبانیه و ماه مبارک رمضان جهت تصمیم گیری های آینده تقدیم شد.

 

منبع:مهر


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین