عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۰۴۰
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
بیانیه ۱۰۰۰ هیئت رزمندگان:
۱۰۰۰ شعبه هیئت رزمندگان اسلام در سراسر کشور به مناسبت ایام فاطمیه(س) بیانیه‌ای صادر کردند و اعلام داشتند: در ایام فاطمیه و در مجالس عزای این ایام، هیچ اولویتی بالاتر و برتر از جهاد تبیین نیست چرا که ایشان خود پرچمدار این عرصه است.

عقیق:1000 شعبه هیئت رزمندگان اسلام در سراسر کشور به مناسبت ایام فاطمیه (س) بیانیه‌ای صادر کردند. در متن این بیانیه آمده است:

فرا رسیدن ایام فاطمیه سال ۱۴۰۰ و سالروز شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام بر پیروان رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و تمامی آزادی‌خواهان و عدالت‌خواهان جهان تسلیت باد. ایام فاطمیه به معنای دقیق کلمه، روزهای حزن و اندوه آل الله و تمامی عرشیان و اهل معرفت ساکن بر روی زمین است. برپایی خیمه‌ها و مجالس عزا در این ایام در سراسر کشور عزیزمان ایران و دیگر نقاط جهان از یک سو از جایگاه رفیع حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) در عالم خلقت حکایت می‌کند و از دیگر سو سطح بالای ارادت و دلدادگی توده‌های مردم از خواص تا عوام را نسبت به دخت گرامی پیامبر عظیم الشان اسلام روایت می‌کند. حضرت فاطمه، «سیده النساء العالمین» است. حضرت امام خمینی (ره) در وصف این سرور زنان عالم فرمودند: فاطمه زهرا معجزه تاریخ و افتخار عالم وجود است. در کلام حضرت امام خامنه‌ای از حضرت فاطمه زهرای اطهر(س)، به عنوان یک جهادگر به تمام معنا و خستگی ناپذیر یاد می‌شود.

خوشا به حال آن جامعه‌ای که مردان و زنانش از پیر و جوان نسبت به این معجزه تاریخ، این افتخار عالم وجود و این جهادگر خستگی‌ناپذیر، شناختی عمیق و معرفتی درست پیدا کرده، راه خود را، راه فاطمی قرار می‌دهند. دهه فاطمیه اول و دوم، بهترین ایام سال برای فاطمه شناسی است. فاطمه (س) را آن‌گونه که بود و هست باید شناخت و شناساند.

از این منظر و دیدگاه، رسالت سنگینی در ایام فاطمیه بر دوش علمای دین، خطبا، وعاظ، مداحان اهل بیت، صاحبان قلم و اصحاب رسانه و به ویژه رسانه ملی گذاشته شده است. هیأت رزمندگان اسلام و دست اندرکاران این هیأت در سراسر کشور، خود را متعهد به این رسالت دانسته و دیگران را که با هر عنوان و تابلویی برای حضرت زهرا (س) در ایام فاطمیه خیمه عزا به پا می‌کنند، برای توجه داشتن به این رسالت، متذکر می‌شود. مجالس عزای فاطمی باید به صورت توامان، هم شور آفرین و هم شعور آفرین باشد. این مجالس در کنار صیقل دادن دل‌ها و صفا بخشیدن به روح‌ها با ریختن اشک‌هایی که چون گوهر گران بهاء هستند، باید بصیرت افزا، معرفت افزا و قوت و قدرت بخش به عقل‌ها هم باشد.

فاطمه یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس آموز است و حقیقت ایام فاطمیه چیزی جز مکتب شناسی و راه شناسی برای رسیدن به قله‌های عزت و افتخار و کمالات انسانی و همان مقام خلیفه الهی نیست. انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) از مکتب فاطمی که همانا حقیقت مکتب اسلام است، نشأت گرفته و جریان مومن انقلابی تا به امروز با الگو قراردادن آن جهادگر خستگی‌ناپذیر و اولین شهیده راه ولایت توانسته‌اند بر تمام توطئه‌های دشمن غلبه کرده، جبهه انقلاب را گسترش داده و شیطان بزرگ را در مسیر افول قدرت قرار دهند. هم اینک انقلاب اسلامی که با هدایت‌ها و راهبری‌های راهبردی حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای پا به چله دوم و دهه پنجم گذاشته، مورد تهاجم یک جنگ شناختی بی‌سابقه در تاریخ، از سوی جبهه استکبار و عوامل داخلی‌اش قرار گرفته است. بدون تردید با بصیرتی از جنس بصیرت فاطمی می‌توان این مرحله را هم پشت سر گذاشت.

یکی از مهم‌ترین عرصه‌های نقش آفرینی حضرت صدیقه طاهره (س) عرصه بصیرت افزایی و روشنگری و جهاد تبیین بود. جهاد تبیین و روشنگری‌های بی‌‌نظیر آن حضرت در دوره کوتاه پس از رحلت پیامبر (ص) تا مقطع شهادت، درس بزرگی برای تمامی محبین، دلداگان، عشاق و پیروانش است.

رهبر حکیم انقلاب اسلامی در شرایط جنگ نرم، جنگ روایت‌ها و قرائت‌ها و در شرایطی که جریان تحریف برای تخریب انقلاب اسلامی، نظام ولایی و جمهوری اسلامی با تمام توان فعال شده، فرمان جهاد تبیین صادر کرده‌اند. در ایام فاطمیه و در مجالس عزای این ایام که برای سوگواری به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) بر پا می‌شود، هیچ اولویتی بالاتر و برتر از جهاد تبیین نیست؛ چرا که آن حضرت خود پرچمدار جهاد تبیین پس از رحلت پیامبر تا لحظه شهادت بوده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین