عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۰۳۸
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: می‌خواهیم زمینه سفر زمینی به عتبات عالیات فراهم کنیم، دولت عراق در این زمینه سختگیری‌هایی می‌کرد.

عقیق:حجت الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در پنجمین اجلاسیه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه که امروز چهارشنبه ۲۴ آذرماه گفت: در سال گذشته تا کنون حج و عمره و عتبات و سوریه تعطیل بوده است اما این معنایش این نبوده که ما فعالیتی نداشتیم. ما برای زائرانی که سال ۹۹ ثبت نام کردند سرمایه گذاری کردیم، آموزش‌هایی داده و برنامه‌هایی برگزار شده است. اگر حج در سال ۱۴۰۱ انجام شود باید برخی از این این برنامه‌ها دوباره انجام شود. متأسفانه در دوران کرونا ما تعدادی از روحانیون کاروان‌ها را از دست دادیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: محور جلسات در اجلاسیه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه انس با قرآن است و در استان‌های بزرگ برنامه انس با قرآن انجام خواهد شد.

نواب تصریح کرد: پس از فروکش کردن کرونا ۴ هزار زائر به عراق مشرف شدند.

وی گفت: یکی از برنامه‌هایی که در حرم امام حسین (ع) اجرایی می‌شود قرائت سوره فجر است. می‌خواهیم پیام‌های این سوره را نیز برای مردم بیان کنیم. همچنین کمیته فرهنگی اربعین نیز برنامه خاص قرآنی برای کسانی که جزو زائران پیاده روی اربعین بودند، انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: می‌خواهیم زمینه سفر زمینی به عتبات عالیات فراهم کنیم، دولت عراق در این زمینه سختگیری‌هایی می‌کرد که در حال تلاش برای رفع آنها هستیم. راه اندازی سفر حرمین سوریه نیز در دستور کار است. درخواست سفر عمره را هم تقدیم کرده ایم، اما با توجه به منابع ارزی کشور بعید می دانم این امر محقق شود، این در حالی که حدود ۵ میلیون و ۸۰۵ هزار نفر فیش عمره دارند.

وی با بیان اینکه اماکن زیارتی کارکردهای بسیار زیادی دارند افزود: یکی از این کارکردها برقراری صلح میان افراد و آزاد کردن زندانیان است‌.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین