عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۹۳۸
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
حجت الاسلام قمی:
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه روضه‌های خانگی ریشه در اعتقادات ما دارد، تصریح کرد: روضه‌های خانگی را اگر به صورت ساده و این دنیایی نگاه کنیم مساله بازکن و گره گشاست. ‌

عقیق:حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در آئین رونمایی از سامانه روضه‌های خانگی که امروز پنجشنبه ۱۸ آذرماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد، گفت: این ماجرا فقط یک سنت و رسم دیرینه و یک دلدادگی ریشه دار نیست بلکه نسبت عمیق‌تری بین ما و روضه‌های خانگی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه روضه‌های خانگی مانند دژ مستحکم در مقابل نفوذ و حمله فرهنگی عمل می‌کند، افزود: این روضه‌ها اثراتی در سبک زندگی به وجود می‌آورد و از عناصر هویت ساز بر باور مندی هر چه بیشتر نسل امروز است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه روضه‌های خانگی ریشه در اعتقادات ما دارد، تصریح کرد: روضه‌های خانگی را اگر به صورت ساده و این دنیایی نگاه کنیم مساله بازکن و گره گشاست.

وی ادامه داد: اهل بیت از قدیم منشأ خیر و برکت و فایده برای بقیه بودند که این امر تنها ساحت فرهنگ را در برنمیگیرد بلکه مساله‌های بزرگ‌تری را حل می‌کند.

حجت الاسلام قمی با تاکید بر اینکه ما وظایفی داریم افزود: ما مسئولین خادم و نوکری بیش نیستیم و باید آنقدر تلاش کنیم تا رزقی در این دستگاه نصیبمان شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به فواید این روضه‌های خانگی افزود: به جهات معنوی و آسمانی سهم روضه‌های خانگی مفروض است اما همین دور هم جمع شدن‌های ساده گرفتاری‌های امروز را حل می‌کند و اتصال به منبع نور در عالم، خانه به خانه رخ می‌دهد.

وی بابیان اینکه در این روضه‌های خانگی اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد گفت: که یکی از فضاهایی که با پشتیبانی ما می‌تواند گره گشا باشد همین روضه‌های خانگی است که امیدواریم بتوانیم قدم کوچکی در مسیر آموزش و حمایت از این مجالس برداریم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین