عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۷۲۳
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح صورت گرفت:
امیر سرتیپ مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، با حضوردر آستان حضرت عبدالعظیم (ع) از مجموعه مرکزاسناد، موزه و کتابخانه و همچنین کارگاه ساخت ضریح جدید این بارگاه ملکوتی بازدید کرد.

عقیق: به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، امیر سرتیپ مجید فخری، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت الاسلام مرشدی، رئیس عقیدتی سیاسی سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و هیئت همراه، ضمن زیارت مضجع شریف حضرت عبدالعظیم و امامزادگان مجاور علیهم السلام و همچنین بازدید از مجموعه مرکز اسناد، موزه و کتابخانه، با مشاور تولیت آستان مقدس و مدیر این مرکز، آقای سعید محمدی دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار که با حضور جمعی از مسئولین مرکز اسناد، موزه و کتابخانه آستان مقدس برگزار شد، بر همکاری‌ها و ارتباطات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و مجموعه مرکز اسناد، موزه و کتابخانه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) با هدف همکاری‌های علمی و پژوهشی در حوزه‌های تاریخی و جغرافیایی و توسعه همکاری و تعاملات اجرایی و امضا تفاهم نامه‌های مشترک، تأکید شد.

طرح پیشنهاد جمع آوری اطلاعات جامع تاریخی آستان مقدس و ری باستان اعم از مکتوبات، تصاویر و دیگر داده‌های اسنادی، به صورت پروژه اصلی و در قالب تدوین طرح اطلس جامع این آستان و ری با توجه به اسناد، نقشه‌ها و اطلاعات تاریخی سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

همچنین با مذاکرات صورت گرفته، طرح پیشنهادی تدوین اطلس تاریخی اعتاب مقدسه توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و با همکاری آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، به دبیرخانه اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه جهان اسلام، ارائه خواهد شد.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین