عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۶۹۱
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
معاون عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه سفر زائران عتبات در حال حاضر صرفا هوایی صورت می‌گیرد، از اعزام حدود ۴۰۰ زائر در قالب ۱۰ گروه در هفته اول آذرماه خبر داد.

عقیق:حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگویی با اشاره به آغاز اعزام زائران به عتبات در روزهای آینده، اظهار داشت: پس از پایان پیش ثبت‌نام عتبات، متقاضیان این سفر در سامانه باید ثبت‌نام خود را قطعی کنند که روند ثبت‌نام از مشتاقان زیارت کربلا از یکشنبه آغاز شد.

وی با بیان اینکه در هفته اول آذرماه ۱۰ گروه زیارتی به عتبات مشرف می‌شوند، افزود: تاکنون اعزام‌های عتبات از مرکزیت فرودگاه امام خمینی (ره) استان تهران و همچنین فرودگاه کرمان برنامه‌ریزی شده است و با توجه به استقبال زائران، تعداد ایستگاه‌های پروازی به مرور افزایش می‌یابد.

حجت‌الاسلام رحمانی با اشاره به اینکه در این دوره از اعزام‌ها هر هفته سه اعزام از قم داریم، خاطرنشان کرد: علاوه بر اعزام‌ها از فرودگاه امام خمینی (ره)، هر چهارشنبه از کرمان به عراق اعزام صورت می‌گیرد و در روزهای آینده از سایر ایستگاه‌های پروازی معین نیز اعزام زوار آغاز خواهد شد.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت از اعزام حدود ۴۰۰ زائر در هفته اول آذرماه خبر داد و گفت: در نظر داریم که به زودی بازگشت زمینی زائران را نیز برنامه‌ریزی کنیم. همچنین مذاکراتی با چند بانک به منظور اعطای وام به زوار درحال انجام است تا زوار برای تأمین هزینه سفر عتبات دغدغه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه همه دفاتر زیارتی امکان ثبت‌نام زائر را دارند، تصریح کرد: دفاتر حتی می‌توانند برای تکمیل ظرفیت کاروان یکدیگر اقدام کنند و‌ حتی در زمان ثبت‌نام به متقاضیان این سفر معنوی اعلام کنند که تا زمان پر شدن ظرفیت کاروان زمان قطعی اعزام مشخص نیست. با این شیوه نقش دفاتر زیارتی بیشتر می‌شود و به طور حتم این رقابت سازنده به نفع زائر خواهد بود.

به گزارش فارس، پس از حدود دو سال سفر رسمی به عتبات از سرگرفته می‌شود و اولین گروه زائران قرار است سوم آذرماه به صورت هوایی به عتبات مشرف شوند. هزینه این سفر نیز حدود ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین