عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۱۳۱
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
پس از دوسال حسرت:
زائران ایرانی که حدود دو سال به دلیل توقف اعزام‌ به عتبات از تشرف به عراق محروم بودند، اکنون پس از زیارت اربعین به سامرا و حرم امامین عسکریین (ع) مشرف شدند.

عقیق:امسال بیش از ۸۰ هزار ایرانی به جمع زائران پیاده‌روی اربعین حسینی پیوستند. البته بیش از نیمی از زائران کشورمان در روزهای اخیر به کشور بازگشتند و تا فردا تعداد زائرانی که به کشور برمی‌گردند، افزایش خواهد یافت.

تعداد بازدید : 73

عزاداری ایرانیان در حرم امامین عسکریین (ع)

بر همین اساس، در مرزهای زمینی و همیچنین ۱۴ ایستگاه پروازی آمادگی لازم برای استقبال از زائران پیش‌بینی شده است.

 

با این وجود، بسیاری از ایرانیان که حدود دو سال از زیارت عتبات محروم بودند و به دلیل کرونا امکان تشرف به عراق و زیارت اعتاب مقدسه را نداشتند، پس از زیارت اربعین به سایر شهرهای زیارتی عراق مشرف شدند.

 

سفر زیارتی به عتبات از اسفند سال ۹۸ با شیوع کرونا متوقف شد و سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام زائران، هیچ کاروانی را به عراق اعزام نکرد. این امر در حالی است که برخی از کاروان‌های غیرمجاز با شیوه‌های مختلف عاشقان زیارت عتبات را با خود همراه کردند.

 

زائران ایرانی از روز گذشته به سامرا و کاظمین مشرف شدند؛ تا جایی که خیل زائران ایرانی و همچنین زوار سایر کشورها پس از ترافیک سنگین در مسیر بغداد-صلاح الدین، به زیارت حرم سیدمحمد (ع) و بعد از آن به سامرا و حرم امامین عسکریین (ع) تشرف یافتند.

 

زائران ایرانی پس از حضور در سامرا زیارتنامه خواندند و با اشک و ناله به سوی ضریح امامین عسکریین (ع) حرکت کردند. برخی نیز زمین سامرا را بوسیده و با چشمان بارانی به گنبد مطلای امامین عسکریین (ع) خیره شدند و دست‌های نیاز را به سوی آسمان بلند کرده و دعای فرج را همخوانی کردند.

 

همچنین چند موکب ایرانی نیز همچنان در سامرا مستقر بود و به زائران خدمت می‌کرد که البته به گفته دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین این موکب‌ها تا جمعه فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

به گزارش فارس، امسال زائران ایرانی در حالی که حدود دو سال در حسرت زیارت بودند، به کربلا و سایر اعتاب مقدسه عراق مشرف شدند. البته به گفته مسؤولان سازمان حج و زیارت سفرهای زیارتی به عتبات در ماه‌های آینده برقرار خواهد شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین