عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۱۲۸
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
حجت‌الاسلام باباخانی خبر داد؛
حجت‌الاسلام باباخانی از اجرای ۱۲۰۰ برنامه به مناسبت اربعین از سوی سازمان تبلیغات اسلامی با هدف پیوند با فضای راهپیمایی اربعین در کربلا خبر داد.

عقیق:به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس اداره تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: ما در اداره تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی سعی کردیم با فضا سازی، برنامه‌های اربعین را به راهپیمایی اربعین سال‌های گذشته شبیه کنیم تا به این وسیله بتوانیم دل‌هایمان را به کربلا منتقل کنیم و نوعی اتصال بین مردمی که در اینجا هستند و مردمی که در عراق به راهپیمایی رفته‌اند ایجاد کنیم.

حجت‌الاسلام باباخانی اظهار داشت: بسیاری از افرادی که در سال‌های گذشته به راهپیمایی اربعین رفته‌اند، امسال به دلیل شرایط خاصی که به خاطر بیماری کرونا ایجاد شده است، نتوانستند در این راهپیمایی حضور یابند و به نوعی از این مراسم جاماندند و این دوری موجب غم و ناراحتی برای آنان شد.

رئیس اداره تشکل‌های دینی با اشاره به اینکه واقعه راهپیمایی اربعین می‌تواند نوعی آماده‌باش برای ظهور امام زمان (عج) باشد یادآور شد: با توجه به اینکه راهپیمایی اربعین اتفاقی تمدن ساز و عظیم است، نباید اجازه داده شود پیوندمان با این اتفاق بی‌بدیل گسسته شود، به همین دلیل ما در اداره تشکل‌ها سعی کردیم فضای کشور را به حال و هوای همیشگی راهپیمایی نزدیک و شور و شعور حسینی را در داخل کشور ایجاد کنیم.

حجت‌الاسلام باباخانی برنامه‌های اربعین امسال اداره تشکل‌های دینی را مشارکت در اجرای برنامه‌های تشکل‌های نخبه در کربلا، برگزاری ۱۲۰۰ برنامه به مناسبت اربعین در سراسر کشور، پیگیری و مشارکت برای دیدار دانشجویان با رهبری، مشارکت در امر ساماندهی موکب‌های خدماتی برپا شده در تهران، برپایی راهپیمایی‌هایی در روز اربعین در سراسر کشور و تولید نغمات و پادکست‌ها عنوان کرد.

باباخانی در پایان تاکید کرد: در برنامه‌های روز اربعین، مردم، خود ایفا کننده نقش اصلی بودند و اداره تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی، نقش تسهیلگر را در اجرای این برنامه‌ها برعهده داشت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین