عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۰۵۹
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
کمتر از سه روز تا اربعین:
درحالی که زائران اربعین حسینی با مشکلات متعددی چون ثبت نام سامانه سماح، صدور ویزا و تهیه بلیط مواجه بودند، تاخیر پروازها هم به مشکلات افزوده شد و کسی هم پاسخگوی زائران نیست.

عقیق:امسال درحالی تنها ۶۰ هزار زائر راهی مراسم پیاده روی اربعین می‌شوند که این تعداد کم هم برای اعزام با مشکلات متعدد روبرو هستند.

مشکلات ثبت‌نام در سماح، تاخیر در صدور ویزا، تهیه بلیت و اکنون...

ثبت‌نام در سامانه سماح و عدم ثبت واکسن تزریق شده در سایت وزارت بهداشت، تاخیر در صدور ویزا، مشکلات تهیه بلیت هواپیما از جمله نبود بلیت و یا گرانی آن، اندک زائران اربعین سالار شهیدان را با مشکلات متعدد مواجه کرده و آنها را به زحمت انداخته بود.

تاخیرهای زیاد و لغو برخی پروازهای اربعین

پشت سر گذاشتن این موانع از یک طرف، موضوع تاخیر در پرواز‌ها از سوی دیگر باعث رنجش زائران شده است، تاجایی که برخی پرواز‌ها پس از چند ساعت تاخیر کاملا لغو شده و کسی پاسخگوی زوار نیست.

سرگردانی مسافران هواپیمایی عراق در شب گذشته

موضوع تاخیر پرواز‌ها در روزهای گذشته گلایه‌های زیادی را به دنبال داشته تا جایی که شب گذشته پرواز هواپیمایی عراق حدود ۱۵ ساعت تاخیر داشت و نهایتا لغو شد و کسی هم جوابگوی صدها مسافر این پرواز نبود.

به جز یک پرواز همه پروازهای دیشب تاخیر داشتند

دیگر پروازها هم با تاخیر‌های چند ساعته از دو ساعت تا ۱۰ ساعت مواجه بودند و تنها یک پرواز دیشب تقریبا به موقع تهران را به مقصد عراق ترک کرد.

سرعت کند صدور کارت پرواز و ازدحام زائران پشت کانترها

به جز موضوع تاخیر پرواز‌ها فرایند صدور کارت پرواز هم به دلیل چک کردن تست کرونای افراد بسیار زمان بر شده و همه این اتفاقات سبب ازدحام شدید زائران در فرودگاه امام خمینی و عدم رعایت فاصله گزاری اجتماعی شده است.

به هرحال با وجود کاهش شدید زائران انتظار می رفت، کار اعزام امسال بسیار روان انجام شود اما شاید مشکلات زائران امسال بیش از سال‌های قبلی بود که میلیون‌ها نفر راهی عراق بودند.

حداقل بازگشت زائران را تسهیل کنید

امید است مسئولان امر حداقل برای بازگشت زائران شرایط را تسهیل کرده تا رنج و مشقت کم‌تری را متحمل شوند.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین