عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۸۱۹
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴
در پی اعلام تصمیم مسؤولان عراقی:
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، در خصوص تصمیم دیرهنگام سفر اربعین انتقاد کرد و محدود کردن زائران به سی هزار نفر را منطقی ندانست.

عقیق:حجت‌الاسلام حمید احمدی در جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین که صبح امروز دوشنبه به صورت مجازی برگزار شد، در خصوص تصمیم دیرهنگام مسئولان برای اعزام زائران به اربعین انتقاد کرد و گفت: در روزهایی که امید به اعزام زائران داشتیم، متأسفانه با تصمیمی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شد، بسیاری از زائران نسبت به این موضوع واکنش‌های شدیدی نشان دادند.

وی با انتقاد از تصمیم دیرهنگام مسئولان عراقی در خصوص سفر اربعین گفت: اکنون در روزهای پایانی ماه محرم الحرام قرار داریم و از سوی دیگر مراسم پیاده روی اربعین در کشور عراق آغاز شده، اما مسئولان این کشور با تصمیم دیرهنگام خود بسیاری از زائران را سردرگم کرده‌اند.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین خاطرنشان کرد: طبق تصمیمی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شده، ۳۰ هزار زائر می‌توانند در مراسم اربعین شرکت کنند، این موضوع سبب می‌شود تا افراد سودجو با فریب و ایجاد برخی بسترهای ارتباطی مشکلات زیادی را برای زائران فراهم کنند.

وی همچنین با انتقاد از محدود کردن سفر اربعین به مرزهای هوایی، تاکید کرد: باتوجه به گرانی و هزینه‌های بالای سفر، بسیاری از کسانی که به اربعین اعزام می‌شوند، تنها سفر زمینی را انتخاب می‌کنند، چون تامین هزینه  سفرهای هوایی برای آن ها امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، پیگیر برنامه های این کمیته در اربعین خواهد بود، خاطرنشان کرد: اعزام نیروهای فرهنگی و قرآنی و بخش‌هایی که حضورشان ضروری به شمار می‌آید را بر اساس شرایط و تصمیم جدید بازآمایی، تنظیم و اقدام خواهیم کرد.

به گزارش فارس، بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین با توجه به محدود شدن پذیرش ۳۰ هزار زائر از سوی عراق، قرار است فقط موکبداران و کمیته‌های فعال در عراق در ایام اربعین اعزام شوند.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین