عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۷۵۸
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
اختصاصی عقیق:
حاج عبدالرضا هلالی، در یادداشتی اختصاصی که برای عقیق ارسال کرده است، از حاج محمود کریمی، حاج سید مجید بنی فاطمه و حاج میثم مطیعی که با حضور در حسینیه داودالعاشور بصره به برگزاری مجلس عزای اهل بیت علیهم السلام پرداختند، تشکر کرد.

عقیق:حاج عبدالرضا هلالی، در یادداشتی اختصاصی که برای عقیق ارسال کرده است، از حاج محمود کریمی، حاج سید مجید بنی فاطمه و حاج میثم مطیعی که با حضور در حسینیه داودالعاشور بصره به برگزاری مجلس عزای اهل بیت علیهم السلام پرداختند، تشکر کرد.
متن یادداشت حاج عبدالرضا هلالی:

بسم الله الرحمن الرحیم
اساساً وضعیت اعمال پروتکل های بهداشتی در کشور عراق با ایران متفاوت است و طبیعتا آن چیزی که ذاکرین و مداحان عزیز موظف به رعایت هستند قوانین آن کشور است. این روزها برخی افراد با قیاس برنامه‌های ایران و عراق، به تخریب مداحان محبوب کشور پرداخته‌اند، اما باید توجه کرد که ما وقتی وارد کشور عراق می‌شویم تابع مقررات و قانون های آن کشور هستیم. رهبر معظم انقلاب هم بارها فرموده‌اند در اربعین تابع قوانین کشور عراق باشید.
عده‌ای دیگر نیز حضور این عزیزان در عراق را تبعیض دانسته‌اند که باید گفت بر اساس ظواهر موجود، سفر به عراق تابع شرایط و ضوابط کشور عراق است؛ آن کسی که سفر به عراق را محدود کرده، دولت عراق است و همان دولت چند مداح شاخص کشور را با صدور ویزا برای برپایی مجلس عزا به این کشور دعوت کرده و در این شرایط نباید برچسب «تبعیض» به این عزیزان زد.
نباید نادیده بگیریم که این ٣ بزرگوار در یکی از مهمترین حسینیه‌های کشور عراق حضور پیدا کردند؛
حسینیه ای که با همه محدودیت‌ها، شاهد شور حسینی خیل عظیمی از عزاداران حسینی است و همین باعث افزایش تعامل فرهنگی بین دو کشور و دو ملت خواهد شد که دستاورد کوچکی نیست.
همان گونه که با حضور ملاباسم کربلایی در ایران این تعاملات فرهنگی افزایش پیدا می‌کند. شاید در ظاهر فقط یک جلسه مذهبی ببینیم اما در عمل تعاملی عمیق در حال شکل گیری است که می‌توانیم آن را دیپلماسی فرهنگی بدانیم.
آثار این ارتباطات فرهنگی قطعا در اربعین نیز تجلی خواهد داشت و همه اینها از برکت سیدالشهدا علیه السلام است.
من، عبدالرضا هلالی وظیفه خودم می‌دانم از این ٣ عزیز که با حضور پرشور خود، باعث این برکات شدند قدردانی کنم.
ماجورین ان شالله
عبدالرضا هلالی
یازدهم شهریور هزار و چهارصد


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین