عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۶۲۸
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
سازمان تبلیغات اسلامی:
اداره کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در پی حواشی اخیر مراسم دسته‌روی و در راستای تحکیم وحدت بیانیه‌ای با مضمون «در مجالس اهل‌بیت (ع) تفرقه افکنی جایی ندارد» صادر کرد.

عقیق:اداره کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در پی حواشی اخیر و فیلم منتشر شده مربوط به سخنان وهن آمیز یک نوحه خوان در مراسم دسته‌روی که در فضای مجازی از سوی رسانه‌های معاند به حربه‌ای برای ایجاد تفرقه مبدل شد، به منظور تحکیم وحدت و تقریب مذاهب بیانیه‌ای با مضمون «در مجالس اهل‌بیت علیهم السلام تفرقه افکنی جایی ندارد» صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:

قال رسول الله: ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاة

امسال با وجود شیوع ویروس کرونا در کشور، بار دیگر حماسه حسینی در جامعه ما نمایان شد و شکوه ارادت به اهل بیت علیهم السلام از طرف شیعه و سنی ایرانی به نمایش درآمد. هزاران هیأت عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زمینه ساز پاسداشت قیام حسین بن علی علیه السلام شدند و صدای آزادی‌خواهی مشترکی با حضور همه ادیان و مذاهب آسمانی از جامعه ایران بلکه جهان، بلند شد.

گاهی نیز متاسفانه در میان انبوه ارادتمندان به مقام سبط النبی علیه السلام، شاهد هتاکی افراد جاهل و برخی مجالس فاقد مجوز به مقدسات هستیم. گرچه ضرورت برخورد مناسب با این اتفاق نادر امری ضروری است و به زودی محقق خواهد شد. اما آنچه مهم است، توجه ولی امر مسلمین جهان و باور عمیق اندیشمندان جهان اسلام به ضرورت وحدت امت اسلامی در مسیر تحقق تمدن عظیم اسلام و شناخت و بصیرت نسبت به دشمنان و توطئه‌های ایشان است.

در طول تاریخ، این رفتارهای جاهلانه و خائنانه از سوی دشمنان برای مقابله با پیشرفت امت اسلام بسیار اتفاق افتاده است و جاهلانی نیز از آنان پیروی کرده‌اند، لذا مقابله با این جهالتها و توطئه ها بر همه امت اسلام خصوصا دستگاه‌های مسئول در این زمینه لازم است. در همین راستا اداره کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور، به پیروی از تاکیدات خاص مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت شرعی و جرم قانونی بودن این اقدامات و همچنین منویات مراجع عظام، مبنی بر حرمت توهین به مقدسات برادران اهل سنت، پیگیری این مسأله را از طریق نهادهای ذیصلاح بر خود لازم می‌داند.

وحدت شکنان از هر طیفی باید بدانند که در ایران اسلامی، جایی برای تفرقه افکنی میان مسلمین وجود ندارد و همزیستی همراه با احترام طرفین به یکدیگر جاری و ساری خواهد بود.

سیل خروشان ملت و امت، به خصوص بزرگان و صاحبان سخن و قلم، همدل و یکصدا در راستای احیای ارزشهای حسینی که همان ارزشهای اسلام ناب است،گام برخواهد داشت و اجازه نمی دهد افراد نادان به این مسیر پر بهجت و تمدن ساز، ضربه بزنند.

 

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین