عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۴۵۰
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
در واکنش به برخوردهای دوگانه ستاد ملی کرونا:
رئیس شورای هیئات مذهبی در نامه‌ای به وزیر کشور نوشت: واقعا وقتی داشتید پروتکل‌ها را اعلام می‌کردید، وضع کشور را نمی‌دانستند که روز دوم محرم یادتان بیفتد اوضاع خوب نیست؟ اجازه دهید باور نکنیم!

عقیق:متن نامه نوشاد نوشادی،رئیس شورای هیئات مذهبی بدین شرح است:

جناب آقای رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور
سلام
این چند خط را به به عنوان درددل می‌نویسم، از طرف همه بچه هیئتی‌هایی که در هفته‌های گذشته، زندگی‌شان را وقف برگزاری مجالس محرم کرده‌اند.

دیروز خبر دادید که برگزاری هیئت در فضای بسته مطلقا ممنوع است، ما به حکم رهبر فرزانه انقلاب تابع دستورات ستاد کرونا هستیم اما حق گلایه را از ما نگیرید. در این چند روز ابتدایی ماه محرم هزاران مجلس عزا برای سیدالشهدا علیه السلام در سراسر کشور برگزار شده، اما انگار شما فقط همان تعداد انگشت شمار هیئت را دیدید که پروتکل‌ها را رعایت نکردند، ما هم مثل شما کار آنها را مذموم می‌دانیم اما چرا شما یکباره برای همه هیات ها حکم صادر می‌کنید؟ در همین روزهایی که ویروس دلتا در کشور جولان می‌دهد، تا دلتان بخواهد فیلم وجود دارد از اتوبوس ‌ها، متروها، پاساژها و... که مردم نفس به نفس کنار هم قرار دارند، چرا یک حکم ساده برای آنها صادر نشد؟

گلایه ما از برخوردهای دوگانه است. از اینکه شما در موضوع هیئت به جای حل مسئله، صورت مسئله را پاک می‌کنید. باور کنید هیات فقط یک صندلی نیست که به محض فرمان شما، دو نفر تکانش دهند و به فضای باز منتقل کنند. مهیا کردن یک مجلس آن هم با ضوابط بهداشتی چندین هفته زمان می‌خواهد و تا دلتان بخواهد پول. در این شرایط اقتصادی، هیاتی‌ها به عشق اربابشان زندگی را تعطیل کردند، از زیر سنگ پول جور کردند تا این پرچم بالا برود، حالا یکدفعه حکم می‌کنید که فضای بسته ممنوع؟ واقعا وقتی داشتید پروتکلها را اعلام می‌کردید، وضع کشور را نمی‌دانستند که روز دوم محرم یادتان بیفتد اوضاع خوب نیست؟

اجازه دهید باور نکنیم! انتظار ما این بود که شما طبق همان قانون ابلاغی خودتان سازوکار مدیریت هیات‌‌های خاطی را پیگیری کنید نه آنکه ساده‌ترین روش را انتخاب کنید.

هیاتی‌ها بارها ثابت کردند که در خط مقدم سلامت جامعه فعالیت می‌کنند، کاش سری می‌زدید به آنها تا با چشمان خودتان، شکوه نظم مجالس سیدالشهدا علیه السلام ببینید، نه آنکه به واسطه چند ویدئویی که رسانه‌های معاند مخابره کردند تصمیم بگیرید.
یا علی

نوشادی
رئیس شورای هیئات مذهبی کشور


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۲
0
0
بالاخره یکی یه چی گفت!!
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین