عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۴۱۷
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲
با توجه به تشدید شیوع کرونا:
مراسم عزاداری دهه اول محرم در شبستان حرم امامین جوادین (ع) با رعایت جدی و سختگیرانه فاصله اجتماعی برگزار می‌شود و خادمان این آستان برای جلوگیری از شیوع کرونا صندلی‌هایی در شبستان حرم چیدند.

عقیق:حرم امامین جوادین (ع) در کاظمین همزمان با ماه محرم سیاهپوش شد و این مکان مقدس قبل از آغاز محرم به منظور برپایی عزاداری سیدالشهدا (ع) ضدعفونی شد.

مراسم عزاداری امام حسین (ع) در کاظمین از شب اول ماه محرم آغاز شد و خادمان این آستان برای جلوگیری از شیوع کرونا و بر اساس فتوای آیت‌الله سیستانی مبنی بر لزوم رعایت نکات بهداشتی، شبستان حرم امامین جوادین را برای برپایی مراسم عزاداری آماده کردند؛ به طوری که صندلی‌هایی در مکان برپایی محفل عزاداری چیدند که این صندلی‌ها با رعایت فاصله قرار داده شدند. همچنین توزیع ماسک و قراردادن محلول ضدعفونی در مسیر حرکت زائران به سوی حرم و ضریح امامین جوادین (ع) از دیگر اقدامات خادمان این آستان به شمار می‌رود.

  شب گذشته در دومین شب از ماه محرم، مراسم سوگواری اباعبدالله (ع) با حضور زائران در شبستان حرم با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد که در ادامه تصاویری از عزاداری امام حسین (ع) در حرم امامین جوادین (ع) با رعایت نکات بهداشتی را مشاهده می‌کنید:

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین