عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۲۱۹
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان در اجتماع غدیریون اهواز:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان، با بیان اینکه کارگزاران ناکارآمد باید محاکمه شوند، گفت: مدیران نالایقی که مانع رشد و شکوفایی مردم و استعدادهای درخشان خوزستان می‌شوند، شیطان‌صفت هستند، درحالی‌که این استان مدیریت ولایی فعال و پویا و با چشم ‌باز می‌خواهد.

عقیق:حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان، در اجتماع بزرگ غدیریون اهواز، که دیشب در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد، خوزستان را سرزمینی مقدس دانست و اظهارداشت: عید غدیر جشن بزرگ مردم خوزستان است که همواره به دنبال یک مدیر ولایی می‌گردند و در نقطه مقابل این عید عزای مدیران ناشایست و ناکارآمد است که از خط مدیریت امام علی(ع) فاصله دارند.

وی گفت: اگر در این عید تنها از محبت علی(ع) و مسایل اعتقادی سخن بگوییم مدیران را از محاکمه معاف کرده‌ایم درحالی‌که امام علی(ع) کارگزاران ناکارآمد را محاکمه می‌کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه، با تأکید بر اینکه نباید به سکولاریسم دامن بزنیم، افزود: اگر نحوه مدیریت امام علی(ع) در جامعه حاکم شود، نام علی(ع) در دل مردم تکرار و لرزه بر تن افراد نالایق می‌افتد.

وی ادامه داد: بسیاری از آیین‌نامه‌های محلی برای سو استفاده است! از کتاب خدا کتابی مهم‌تر به‌عنوان کتاب قانون نیست اما همین کتاب توسط خوارج مورد سو استفاده قرار گرفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان گفت: هیچ‌گاه علیه قانون و قرآن حرف نمی‌زنیم بلکه علیه سوء استفاده از کتاب خدا و هر قانونی که در طول بشریت است سخن می‌گوییم.

وی تصریح کرد: اگرچه برخی از مدیران کشور خلاف قانون عمل می‌کنند، اما مدیران خوزستان اگر خلاف عمل کردند، باید سه بار محاکمه شوند؛ چراکه حق استانی که هزاران شهید داده این وضعیت نابسامان نیست!

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان گفت: برداشت من از مردم خوزستان، مردانی از جنس سردار علی هاشمی است؛ به همین دلیل مدیران نالایقی که مانع رشد و شکوفایی مردم و استعدادهای درخشان خوزستان می‌شوند، شیطان‌صفت هستند، درحالی‌که این استان مدیریت ولایی فعال و پویا و با چشم‌باز می‌خواهد.

این استاد حوزه و دانشگاه، ولایت مداری را نوعی مدیریت جهادی، مردمی و از خود گذشتگی دانست و گفت: مدیران ولایتمدار قانون را به سود مردم اجرا و از سو استفاده جلوگیری می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه غدیر دارای چند وجه است که یکی از شاخصه‌های آن محبت نسبت به مولا علی(ع) در بین همه مذاهب است که این عید فرخنده را گرامی می‌دارند، گفت: مظلومیت علی(ع) و غربت ایشان وجه دیگری در مناسبت عید غدیر است که پس از گذشت سال‌ها همچنان در جهان نمایان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان، در پایان اظهارداشت: با منصوب شدن امام علی(ع) به ولایت، قدرت جامعه به دست ایشان افتاد که بر همین اساس می‌توان وجه دیگر و مهم‌ترین شاخص‌های غدیر را یک رویداد سیاسی و مدیریتی دانست.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین