عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۷۹۰۷
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
ویراست چهارم کتاب «کلاس اخلاق» مجموعه‌ای از مواعظ حضرت آیت‌الله مجتهدی تهرانی نوشته محمدحسین فرمانی از سوی انتشارات کتابستان روانه بازار نشر شد.

عقیق:«کلاس اخلاق»، مجموعه‌ای از مواعظ حضرت آیت‌الله مجتهدی تهرانی است که توسط محمدحسین فرمانی گردآوری شده است. تلاش اصلی در این کتاب آوردن مواعظ کوتاه و اثرگذار است که به راحتی و در زمانی کوتاه خوانده شود.

این اثر در 360صفحه و با قیمت60هزار تومان روانه بازار نشر شده است. در بخشی از کتاب اینگونه می خوانیم: «اگر شما دشمنی داشته باشی و کاری مطابق میل او انجام بدهی، یا با او دست دوستی بدهی و محبت کنی و معذرت خواهی کنی، او با شما دوست می‌شود.اما نفس شما این طور نیست؛ نفس،هرچه باب میلش انجام بدهی،شما را بیشتر اذیت می‌کند و شما را بیشتر به سمت جهنم می‌برد؛ نه تنها با شما دوست نمی‌شود و شما را از جهنم نجات نمی‌دهد، بلکه شما را بیشتر به دامن شیطان می‌کشد.

نفس مانند اسب سرکش است؛ اسب سرکش رم می‌کند و سر صاحبش را بالای سر در طویله می‌زند؛ صاحبش در خون خودش غوطه‌ور است، اما اسب دارد جو می‌خورد. پس با نفستان دشمن باشید. با او دوستی نکنید که دوستی با  نفس نتیجه‌اش بدبختی و جهنم است.»

 

منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین