عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۷۷۸۲
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۱
کتاب «پیامبران پنهان» با بررسی مثال‌هایی از تاریخ پیامبران گذشته به پرسش‌های غیبت امام زمان پاسخ داده است. این کتاب توسط انتشارات جمکران منتشر شده است.

عقیق:انتشارات کتاب جمکران،جلد اول از کتاب «پیامبران پنهان» را با داستان غیبت پنج پیامبر الهی، حضرت ادریس(ع)، حضرت یونس(ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت عزیر(ع) و حضرت عیسی(ع) منتشر کرده است تا هم لذت خواندن داستان پیامبران را با مخاطبان به اشتراک بگذارد و هم فرصتی برای تأمل در امر غیبت، علت‌های آن و احوال قوم‌های مورد آزمایش قرار گرفته را فراهم کند و مژده‌ای بر پایان این شب سیاه و ظهور خورشید عالم تاب حق که دیریست جهان در انتظار اوست، باشد. این کتاب به قلم علی مهر در 126 صفحه و با قیمت 21 هزار تومان به چاپ رسیده است. 

در معرفی این کتاب می‌خوانیم: 

«شاید برای شما هم این پرسش‌ها پیش آمده باشد: به راستی چرا امام ما غیبت کردند؟ حالا کجا هستند؟ تا چه زمانی غیبت‌شان طول می‌کشد؟ راز طول عمر امام زمان عجل الله چیست؟ در زمان غیبت، وظیفه ما و بهترین عمل برای ظهور ایشان چیست؟ و...

خوشبختانه علما و دانشمندان ما به این پرسش‌ها، پاسخ‌های مستدل و متعددی داده‌اند، اما به نظر می‌رسد یکی از بهترین پاسخ‌هایی که می‌توان به پرسش‌های غیبت داد، آوردن نمونه‌ها و مثال‌هایی از پیامبران و نیکان گذشته است که هر کدام به دلایل متفاوتی برای مدتی از میان قوم خود غیبت کرده‌اند و بعد از زمانی گاه کوتاه و گاه طولانی و در زمانی ظهور کردند که هیچ کس گمان نمی‌برد. خواندن داستان غیبت این نیکان و دانستن علت و چگونگی غایب شدن آنان و سختی‌ها و بلاهایی که قوم آن‌ها در زمان نبودن‌شان با آن روبه‌رو شدند، همچنین چگونگی ظهور دوباره آن‌ها به بسیاری از پرسش‌های ما پاسخ می‌دهد. داستان پیامبران از تازه‌های نشر کتاب جمکران  ماجرای این خوبان است.»

در برشی از کتاب آمده است: 

راحیل دستش را بلند کرد و گفت: به شما مژده می‌دهم که ظهور منجی نزدیک است.

به مردانی که روبه‌رویش بر زمین نشسته بودند نگاه کرد و ادامه داد: نشانه‌هایی که یوسف پیامبر خدا مشخص کرده بود همگی به وقوع پیوسته‌اند و این بدان معناست که نجات‌دهنده ما به زودی می‌آید.

مردی از میان جمعیت گفت: ولی فرعون و سربازانش همه پسران بنی اسرائیل که به دنیا می‌آیند را می‌کشند.

مردی دیگر پرسید: آیا در کودکی منجی ما می‌شود؟

راحیل پاسخ داد: نشانه‌های او نشانه‌های مردی کامل است.

مرد گفت پس تا فرج خیلی مانده است.

دیگری گفت: تا آن زمان همه بنی اسرائیل نابود می‌شود.

راحیل پاسخ داد صبر کنید که ناشکیبایی مرگ است.

سپس به اطراف نگاه کرد و گفت: وقت آن است که جدا شویم تا جاسوسان بویی نبرند...

کتاب «پیامبران پنهان» به نویسندگی علی مهر در 126 صفحه و با قیمت 21 هزار تومان به چاپ رسیده است و هم اکنون از سایت کتاب جمکران قابل تهیه است.

منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین