عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۷۵۷۶
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
آستان نورانی امام رضا (ع) این روز‌ها غرق در نور و سرور است و هر گوشه حرم به گونه‌ای آراسته شده که جلوه‌ای از اعیاد شعبانیه را نشان می‌دهد.

عقیق:آستان نورانی امام رضا (ع) این روز‌ها غرق در نور و سرور است و هر گوشه حرم جلوه‌ای از این روز‌های نورانی از عید مبعث تا اعیاد شعبانیه را نشان می‌دهد.

گل‌آرایی، آذین‌بندی، نور‌پردازی و نصب کتیبه‌های بزرگ در ایوان‌های حرم از جمله اتفاقاتی است که این روز‌ها زیبایی آستان امام رئوف را صد چندان کرده است.


گل‌‌آرایی پنجره فولاد

علاوه بر این‌ها تغییر نام صحن جامع رضوی به صحن پیامبر اعظم (ص) و افتتاح دومین چایخانه حرم در روز‌های اخیر حال و هوای خاصی به حرم داده تا جایی که زائران و مجاوران استقبال قابل‌توجهی از این اتفاقات دارند.

دومین چایخانه حرم رضوی

ساخت و نصب سازه گنبد خضرای نبوی در صحن پیامبر اعظم (ص) از جمله این اتفاقات است که برای عاشقان امام مهربان تازگی دارد و گرفتن عکس یادگاری با این نماد حرم نبوی در صحن و سرای رضوی گواه این موضوع است.


عکس یادگاری با گنبد خضرای نبوی

گل‌آرایی حرم در اعیاد مختلف از جمله اتفاقاتی است که در سال‌های اخیر با مشارکت گسترده فعالان عرصه گل و گیاه از سراسر کشور و به صورت داوطلبانه انجام می‌شود و این عزیزان به صورت داوطلبانه آستان امام رئوف را گل‌آرایی می‌کنند. استقبال گل‌فروشان و تولید‌کنندگان گل از این کار تا حدی است که در اعیاد مختلف با نوبت‌بندی‌ تعیین شده حرم را گل‌آرایی می‌کنند.


گل‌آرایی صحن‌ها و رواق‌های حرم رضوی

در کنار گل‌آرایی موضوع آذین‌بندی و نور پردازی حرم از دیگر اتفاقاتی است که سابقه‌ای بسیار طولانی دارد زیرا موقوفه‌ای با نیت روشنایی حرم و با قدمت چند قرن وجود دارد که عواید این موقوفه با وجود گذشت سال‌های زیاد هنوز بر اساس نیت واقف و البته با تکنولوژی روز صرف روشنایی و نور پردازی حرم رضوی می‌شود.


آذین‌بندی حرم امام رضا

 

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین