عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۷۴۳۵
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
در آستانه شهادت امام کاظم (ع) در حالی که به نظر می‌رسید به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی زائری در پیاده‌روی کاظمیه شرکت نکند، جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) از شهرهای دور و نزدیک به سوی حرم امامین جوادین (ع) در حال حرکت هستند.

عقیق:در آستانه شهادت امام موسی کاظم (ع) جمعی از مردم عراق از شهرهای دور و نزدیک به سوی کاظمین در حال حرکت هستند و بار دیگر با پای پیاده و با نوای لبیک یا زهرا (س) یا باب الحوائج (ع) در پیاده‌روی کاظمیه حضور یافتند.

مردم عراق با وجود اینکه در برخی از شهرهای زیارتی محدودیت‌های کرونایی همچنان ادامه دارد و حرم امیرالمؤمنین (ع) همچنان خلوت است، برای تشرف به حرم امامین جوادین (ع) در ایام شهادت امام هفتم شیعیان، طبق سنت هر ساله از شهرهای مختلف به سوی این مکان مقدس پیاده می‌روند.

همچنین در این مسیر موکب‌هایی به منظور اسکان و پذیرایی از زوار راه‌اندازی شده است و موکب‌هایی همچون تغذیه، دوخت و شست‌وشوی لباس زوار نیز در این مسیر دیده می‌شود.

این حرکت عظیم پس از عاشورا و اربعین حسینی، به عنوان بزرگترین مراسم دینی مردم عراق به شمار می‌رود و هر ساله میلیون‌ها عاشق از شهرهای مختلف عراق و حتی سایر کشورها به این حماسه عظیم حضور می‌یافتند که امسال با توجه به اینکه عراق زائر خارجی نمی‌پذیرد و به نظر می‌رسید با اعمال محدودیت‌های کرونایی کمتر زائری در این پیاده‌روی حضور یابد، از حدود یک هفته قبل از شهادت  امام کاظم (ع) مراسم پیاده‌روی مردم عراق به سوی کاظمین همچون شوری هر ساله آغاز شده است.

در ادامه فیلمی از حرکت مردم به سوی کاظمین را مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید : 48
 
منبع:فارس

 

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین