عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۷۲۴۲
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
مداح اهل بیت در یادداشتی از کتابی گفت که از خواندن اش سیر نخواهید شد.

عقیق:حاج میثم مطیعی یادداشتی درباره کتاب «حجره شماره دو» نوشته است که در ادامه می‌خوانید:

«زندگی بعضی از آدم‌ها با اتفاق‌های عجیبی گره خورده است. اتفاق‌هایی که یا ناخواسته سراغ آدم می‌آید و یا خود او آن‌ها را رقم می‌زند. بعضی از آدم‌ها نمی‌توانند آرام بنشینند. انگار روحشان در محدوده‌ جسم نمی‌گنجد و دوست دارند مدام از این طرف به آن طرف پرواز کنند.

ابوالقاسم اقبالیان از این دست آدم‌هاست. طلبه مدرسه فیضیه که زندگی‌اش از کودکی با درد و اتفاق پیوند خورده است و به قول خودش از روز اول نمی‌توانست مثل بچه آدم زندگی کند. وقتی هم طلبه شد، نمی‌توانست طلبه‌ای باشد که فقط سرش به درس و بحث گرم شود.


ابوالقاسم اقبالیان

حجره شماره دو روایتی است از زندگی این طلبه بی‌قرار که پیوندش با اتفاقات جذاب و افراد مختلف آن را خواندنی می‌کند. آنقدر که از خواندن این کتاب سیر نمی‌شوید. این کتاب را می‌توان مانیفست طلبه انقلابی دانست. هرچند آنقدر پُر است از اتفاقات شیرین که همه از خواندنش لذت می‌برند، اما برای طلبه‌ها دوچندان توصیه می‌شود؛ البته برای طلبه‌هایی که می‌خواهند انقلابی باشند. راوی کتاب بعد از انقلاب بسیج روحانیون را راه می‌اندازد و می‌شود واسطه دیدار علما و امام خمینی. از آیت‌الله کشمیری تا آیت‌الله اراکی.

شهید صیاد شیرازی را پیش آقای بهاءالدینی می‌برده و آقای بهاءالدینی را پیش امام. بعد از جنگ هم این روح بی‌قرار خیلی اتفاقی او را به کاخ پادشاه عربستان می‌رساند و با او سر یک میز غذا می‌نشاند.

حاج آقای اقبالیان در سال ۱۳۹۶ به کما می‌رود. دکترها می‌گویند احتمال زنده‌ شدنش یک درصد است. اما خواست خدا بود که در کمال ناامیدی دوباره چشم‌هایش باز شود تا خاطراتش را برای ما روایت کند.

این کتاب به قلم شیوای برادر عزیزم، شاعر گرانقدر «رضا یزدانی» نوشته شده که بارها اشعار فاخر و پُر مضمون او را در مجالس حسینی باهم زمزمه کرده‌ایم. مانند زمزمه جان‌سوز «دستی نداری تا بگیرم از زمین پا شی…» در رثای سقای کربلا.»

کتاب‬ «حجره‬ شماره‬ دو»، خاطرات حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان، به قلم رضا یزدانی است و انتشارات سوره مهر آن را منتشر کرده است.

 علاقه‌مندان برای خرید کتاب با ارسال رایگان به هر نقطه از کشور می‌توانند به سایت سوره مهر از اینجا  مراجعه کنند و یا از طریق دایرکت صفحه اینستاگرام «کتاب هیات» به نشانیketabeheyat (با ارسال رایگان) اقدام کنند.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین