عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۷۱۸۲
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
در حالی که کرونا موجب اعمال محدودیت در بسیاری از کشورها شده و داعش نیز، چندی پیش مردم عراق را برای حمله به سامرا تهدید کرده است، زائران بسیاری در ایام شهادت امام هادی (ع) به حرم امامین عسکریین (ع) مشرف شده و به عزاداری پرداختند.

عقیق:همزمان با سالروز شهادت امام هادی (ع) جمعی از زائران در حرم آن حضرت حضور یافته و به عزاداری پرداختند.

تعداد بازدید : 39

عزاداری در حرم امامین عسکریین (ع) همزمان با شب شهادت امام هادی(ع)

این امر در حالی است که طی ماه‌های گذشته داعش مجدد تهدید به حمله به سامرا و‌ حرم امامین عسکریین (ع) کرده بود، اما مردم عراق از شیعه و سنی در سالروز شهادت امام هادی (ع) بدون درنظر گرفتن این تهدیدها به سوی خانه امام زمان (عج) روانه شدند.

بسیاری از زائران امام هادی (ع) با یادی از حاج قاسم به سامرا مشرف می‌شوند

شیخ حیدر یعقوبی، مدیر سابق حرم امامین عسکریین (ع) می‌گوید: مردم عراق از داعش و دشمنان ترسی ندارند، بلکه عشق به ائمه اطهار (ع) آنها را برای تشرف به سامرا ثابت قدم می‌کند. امسال بسیاری از زائران به یاد شهدای مقاومت به ویژه شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در ایجاد امنیت در سامرا و پاکسازی منطقه از داعش نقش کلیدی و اساسی داشتند و همچنین به نیابت از مردم ایران که جای خالی آنها در چنین مراسم‌هایی بیشتر حس می‌شود، به سوی سامرا مشرف شدند و عزاداری می‌کنند.

از توزیع غذای گرم تا واکس کفش زائران در موکب‌های حرم سامرا

مراسم عزاداری شهادت امام هادی (ع) در حرم امامین عسکریین (ع) شب گذشته با حضور پرشور زائران برپا شد و جمعی از عاشقان در قالب دسته‌های عزاداری ضمن قرائت دعای فرج به عزاداری و مداحی پرداخته و موکب‌ها نیز که از شب اول رجب برپا شده بود، از زائران با توزیع غذاهای گرم پذیرایی کردند. برخی از موکب‌های عزاداری نیز خدماتی همچون خیاطی و شست‌‌وشوی لباس و واکس زدن کفش به زائران حرم امامین عسکریین(ع) ارائه می‌دادند.

تعداد بازدید : 21

حرم امامین عسکریین (ع) صبح امروز (دوشنبه)

دعای زائران برای رهایی دنیا از کرونا در حرم امامین عسکریین (ع)

با وجود اینکه همچنان مرزهای عراق به دلیل شیوع کرونا بسته است و در ایران نیز محدودیت‌ها با افزایش مبتلایان به کرونا بیشتر شده است، زائران حرم امامین عسکریین (ع) در سالروز شهادت امام هادی (ع) بدون رعایت فاصله یا استفاده از ماسک به حرم مشرف شدند و با توسل به اهل بیت (ع) برای رهایی دنیا از این ویروس منحوس دعا کردند.

برخی از زائرانی نیز که با پای پیاده به سوی حرم امامین عسکریین (ع) از راه‌های دور نزدیک حرکت کردند، به این مکان مقدس رسیده و پس از بوسیدن خاک حرم امامین عسکریین(ع) که خانه امام زمان (عج) است، در موکب‌ها پذیرایی شده و به عزاداری پرداختند. همچنین برخی دیگر از زوار به دلیل اینکه در عراق فردا سالروز شهادت امام هادی (ع) است، همچنان در مسیر منتهی به سامرا در حال حرکت هستند.

بسیاری از زائران پس از عرض تسلیت و زیارت امامین جوادین (ع) به شهرهای خود بازمی‌گردند و برخی نیز در سرداب حرم یا موکب‌های موجود در مسیر حرم امامین عسکریین (ع) اسکان می‌یابند تا در شام شهادت امام هادی (ع) در سامرا و جوار حرم مطهر امامین عسکرین (ع) حضور داشته باشند.

 

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: