عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۷۰۹۳
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
با وجود اینکه مردم عراق بدون هیچ محدودیتی به حرم‌های مقدس مشرف می‌شوند، خبری از حضور زوار ایرانی در عتبات نیست و با بارش باران در حرم‌ها، جای خالی زوار ایرانی بیشتر حس می‌شود.

عقیق:هر ساله این ایام بسیاری از زائران ایرانی به عتبات مشرف می‌شدند و در هوای دل‌انگیز شهرهای زیارتی عراق با حضور در حرم‌های مقدس به زیارت می‌پرداختند. اما امسال به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن مرزهای عراق روی زائران خارجی، خبری از سفرهای زیارتی و حضور زوار ایرانی در حرم‌ها نیست.

 

با این وجود، مردم عراق بدون هیچ محدودیتی به حرم‌ها مشرف می‌شوند و گاهی هم یادی از زائران ایرانی می‌کنند که قبل از کرونا با کاروان‌ها به این اماکن مقدس تشرف می‌یافتند.

 

تعداد بازدید : 25

بارش باران در ایوان نجف

روز گذشته در حالی که بارش باران در کربلا و‌‌ نجف‌، فضای نورانی و خاصی را در حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) و همچنین حرم امام علی (ع) حاکم کرده بود، برخی از مردم عراق هم به نیابت از زائران ایرانی به زیارت و‌ نیایش پرداختند.

 

ابو معصومه، یکی از خادمان حرم علوی می‌گوید: یک سال بدون حضور زائران ایرانی گذشت و با عادی شدن شرایط بیش از هر زمانی در اعیاد و ‌مناسبت‌ها جای خالی زائران ایرانی حس می‌شود.

وی با بیان اینکه هنگام نزول باران، برخی از زوار ایرانی زیر باران به دعا می‌پرداختند و یاد زوار ایرانی در این هنگام برای من و امثال من که شاهد انس آنها با امیرالمؤمنین (ع) بودیم بیشتر زنده می‌شود، می‌افزاید: امسال همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) بیش از هر زمانی، نبود ایرانیان قابل توجه بود. با اینکه بسیاری از مردم عراق همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) در نجف و‌ حرم امام علی (ع) حضور داشتند، اما حضور زائران ایرانی برای ما برکتی است که یک سال از آن محروم بودیم. امیدواریم با شکست کرونا به زودی شاهد تشرف زائران کشورهای مختلف به ویژه ایرانیان در اعتاب مقدسه باشیم.

 

روز گذشته در حالی که باران شدیدی در نجف می‌بارید، بسیاری از زوار به سمت ضریح پناه بردند و برخی دیگر در ایوان‌ نجف دعا خواندند و به زیارت پرداختند. با بارش باران از ناودان طلای حرم امام علی (ع) بانوان لیوان زیر آن گرفتند تا آب آن را برای شفا بنوشند یا برای بیماری ببرند و برخی سوره یس را در زیر ناودان زمزمه کردند.

 

تعداد بازدید : 8
 

تجمع بانوان برای جمع آوری آب جاری شده از ناودان طلا حرم علوی

در کربلا نیز با بارش باران ابتدا تعداد زوار در بین‌الحرمین کاهش یافت و پس از مدتی در این قطعه از بهشت جمع کثیری حاضر شدند.

در حرم امام حسین (ع) محفل انس با قرآن برگزار شده بود و حاضران با بالا بردن دست‌ها برای رهایی جهان از کرونا و فرج امام عصر (عج) دعا کردند.

تعداد بازدید : 9

 بارش باران در بین‌الحرمین

در حرم حضرت عباس (ع) نیز شب گذشته جمعی از زوار با نوای «یا حیدر» به سوی ضریح حرکت کردند و در جوار حرم علمدار کربلا دعای فرج را خواندند.

به گزارش فارس، از اسفندماه سال گذشته عاشقان حسینی به دلیل شیوع کرونا و بسته شدن مرزها امکان تشرف به حرم‌های مقدس عراق را ندارند و در حسرت زیارت عتبات هستند.

 


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین