عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۶۳۹۶
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
هنگامی که از امام رضا (ع) اذن دخول می‌طلبید، به قلبتان مراجعه کنید. اگر تغییر حال در شما بود، حضرت علیه السلام به شما اجازه داده است.

عقیق:کرامات و معجزات بسیاری از ناحیه حرم مطهر امام رضا (ع) و زیارت آن حضرت از دور یا نزدیک مشاهده شده است. گره‌های مشکلات بسیاری از ما بارها به رأفت و عنایت امام رئوفمان باز شده و حاجت‌هایمان روا شده است. کرامات فراوانی که از ناحیه ضریح مقدس امام هشتم ما آشکار شده بر کسی پوشیده نیست. چراکه همه ما مهربانی و رأفت امام مهربان خود را دیده و حس کرده‌ایم. محبتی که ما ایرانی‌ها نسبت به مقام امام رضا (ع) داریم و انس و الفتی که با آن حرم مطهر برقرار می‌کنیم، مهر اهل بیت علیهم السلام را در دل‌هایمان قوی‌تر کرده است.

به بخش‌هایی از سخنان آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت رحمه الله علیه در خصوص منزلت امام رضا علیه السلام و کرامات آن حضرت پرداختیم. لازم به توضیح است که سخنان این عالم وارسته و مرجع بزرگ شیعیان جهان، به تأیید دفتر معظم له رسیده است.

نحوه اذن دخول به حرم امام رضا علیه السلام

زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید. اگر حال داشتید به حرم بروید. هنگامی که از حضرت رضا علیه السلام اذن دخول می‌طلبید و می‌گویید: «أ أدخُلُ یا حجةَ الله؛ ای حجت خدا، آیا وارد شوم؟» به قلبتان مراجعه کنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر حال در شما بود، حضرت علیه السلام به شما اجازه داده است. اذن دخول حضرت سیدالشهداء علیه السلام گریه است؛ اگر اشک آمد، امام حسین علیه السلام اذن دخول داده‌اند و وارد شوید.

اگر حال داشتید به حرم وارد شوید. اگر هیچ تغییری در دل شما بوجود نیامد و دیدید حالتان مساعد نیست، بهتر است به کار مستحبی دیگری بپردازید. سه روز روزه بگیرید و غسل کنید و بعد به حرم بروید و دوباره از حضرت اجازه ورود بخواهید.

اهمیت زیارت امام رضا علیه السلام

زیارت امام رضا علیه السلام از زیارت امام حسین علیه السلام بالاتر است؛ چراکه بسیاری از مسلمانان به زیارت امام حسین علیه السلام می‌روند، ولی فقط شیعیان اثناعشری به زیارت حضرت امام ‌رضا علیه السلام می‌آیند.

کرامات متعدد حضرت

بسیاری از حضرت رضا علیه السلام سؤال کردند و خواستند و جواب شنیدند؛ در نجف، در کربلا، در مشهد مقدس، کسی مادرش را به کول می‌گرفت و به حرم می‌برد. چیزهای عجیبی را می‌دید.

شفا دادن الی ما شاء الله به تحقق پیوسته

ملتفت باشید! معتقد باشید! شفا دادن الی ما شاء الله به تحقق پیوسته! یکی از معاودین عراقی غده‌ای داشت و می‌بایستی مورد عمل جراحی قرار می‌گرفت. خطرناک بود. از آقا امام رضا خواست او را شفا بدهد، شب حضرت معصومه علیها‌السلام را در خواب دید که به وی فرمود: « غده خوب می‌شود؛ احتیاج به عمل ندارد». ارتباط خواهر و برادر را ببینید! از برادر خواسته، خواهر جوابش را داده است.

چه زیارتی بخوانیم؟

همه زیارتنامه‌ها مورد تأیید هستند. زیارت جامعه کبیره را بخوانید. زیارت امین‌الله مهم است. قلب شما بخواند. با زبان قلب خود بخوانید.

مشاهده امام زمان علیه السلام در حرم مطهر امام رضا علیه السلام

کسی وارد حرم حضرت رضا علیه السلام شد، متوجه شد سیدی نورانی در جلوی او مشغول خواندن زیارتنامه می‌باشد. نزدیک او شد و متوجه شد که ایشان اسامی معصومین سلام‌الله‌علیهم را یک‌یک با سلام ذکر می‌فرمایند. هنگامی که به نام مبارک امام زمان عجل‌ الله ‌تعالی ‌فرجه‌ الشریف رسیدند سکوت کردند! آن کس متوجه شد که آن سید بزرگوار، خود مولایمان امام زمان سلام‌الله‌علیه و ارواحنا له الفدا می‌باشد.

حضور حضرت عیسی و حضرت مریم علیهما‌السلام در حرم مطهر

در همین حرم حضرت رضا علیه السلام چه کراماتی مشاهده شده است! کسی در رؤیا دید که به حرم حضرت رضا علیه السلام مشرف شده و متوجه شد که گنبد حرم شکافته شد و حضرت عیسی و حضرت مریم علیهما‌السلام از آنجا وارد حرم شدند. تختی گذاشتند و آن دو بر آن نشستند و حضرت رضا علیه السلام را زیارت کردند.

روز بعد، آن کس در بیداری به حرم مشرف گردید. ناگهان متوجه شد حرم کاملاً خلوت است! حضرت عیسی و حضرت مریم علیهماالسلام از گنبد وارد حرم شدند و بر تختی نشستند و حضرت رضا علیه السلام را زیارت کردند. زیارتنامه می‌خواندند. همین زیارتنامه معمولی را می‌خواندند. پس از خواندن زیارتنامه از همان بالای گنبد برگشتند. دوباره وضع عادی شد و قیل و قال شروع گردید. حال، آیا حضرت رضا علیه السلام وفات کرده است؟!

منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین