عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۶۳۹۱
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
هیأت رزمندگان اسلام:
هیأت رزمندگان اسلام به مناسبت ایام فاطمیه و دهه بصیرت و اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد و از اهل سخن و قلم خواست، عنصر جهاد و مبارزه با دشمنان و دفاع از ولایت را براساس سیره فاطمی برای مردم تشریح کنند.

عقیق:هیأت رزمندگان اسلام به مناسبت ایام فاطمیه و دهه بصیرت و اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

السلام علیک ایتها الصدیقه الشهیده

همزمانی ایام فاطمیه با دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت از یک سو و قرار گرفتن اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها و سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی و همچنین چهلمین روز شهادت فخر ایرانیان دانشمند پاسدار سردار دکتر محسن فخری‌زاده در این ایام از سوی دیگر، فرصت مغتنمی برای پاسداشت و تبیین ارزش‌های اسلامی حیات بخش، حرکت‌آفرین و جهت‌دهنده است.

از این فرصت‌ها و مناسبت ها، صاحبان تریبون، علما و مداحان، شعرا و اهل ذوق و هنر، بیش از دیگران باید برای تبیین، تبلیغ و ترویج مکتب فاطمی و مکتب حاج قاسم سلیمانی بهره برده و خشنودی حضرت زهرا سلام الله علیها و شهدا را به دست آورند. مردم عزیز ایران اسلامی، در مناسبت‌های مذهبی بیش از هر زمان دیگر، تشنه دریافت معارف اهل بیت علیهم‌السلام هستند. بنابراین در ایام فاطمیه و دیگر مناسبت های مقارن، همانند دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت، سالگرد شهادت حاج قاسم و چهلم شهادت فخری‌زاده، باید آرمان‌های مکتب فاطمی و پرورش یافتگان این مکتب را، برای مردم و خصوصاً جوانان تبیین و تشریح نمود.

این مهم در شرایط کنونی، بیش از زمان های گذشته ضرورت دارد چرا که دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت علیهم‌السلام، جنگ ترکیبی هوشمندی را علیه انقلاب اسلامی، نظام ولایی و ملت ایران، با تمرکز بر جنگ شناختی و جنگ ادراکی به راه انداخته‌اند.

آمریکای در حال افول، برای جبران شکست‌های راهبردی خود از جبهه انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال گذشته، اینک تمامی ابزارها و امکان‌های خود را فعال نموده، شاید بتواند به زعم خود با تشدید فشارهای حداکثری، مقاومت بی‌نظیر ملت ایران را بشکند. این در حالی است که، حقیقت مکتب فاطمی؛ مکتب مقاومت، مکتب جهاد، مکتب دفاع از ولایت تا شهادت است. حاج قاسم سلیمانی از تربیت شدگان برجسته مکتب فاطمی بود و بر همین اساس، با جهاد ۴۰ ساله‌اش از دوران دفاع مقدس تا جبهه‌های مقاومت در منطقه راهبردی غرب آسیا، به قهرمان ایرانیان و امت اسلام تبدیل شد و فرهنگ مقاومت، جهاد و شهادت را در این منطقه نهادینه ساخت.

عنصر جهاد و مبارزه با دشمنان خدا و دفاع از ولایت، از عناصر برجسته در زندگی کوتاه ولی با برکت حضرت زهرا سلام الله علیها است. اهل منبر و خطابه، صاحبان رسانه و اهل قلم، باید با استفاده از تمامی فرصت‌ها و امکان‌ها در شرایط کنونی، به ویژه با بهره‌گیری از فرصت فضای مجازی، این دو عنصر و این دو ویژگی را به اقتضای نیازهای روز جامعه اسلامی به صورت کاربردی برای مردم تشریح نمایند.

اگر فاصله ۹ دی (سال88) تا ۱۹ دی (سال56) به عنوان ((دهه بصیرت و میثاق با ولایت)) نامگذاری شده، بدون تردید باید گفت: حماسه آفرینان این دو پدیده بزرگ و سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی (یعنی قیام ۱۹ دی مردم قم در سال ۱۳۵۶ در دفاع از حضرت امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) و مبارزه با طاغوت پهلوی و ارباب آمریکایی‌اش، و حماسه ملت ایران در ۹ دی‌ماه سال ۱۳۸۸ در دفاع از حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و خنثی‌سازی فتنه بزرگ آمریکایی- صهیونیستی ۸۸ )، همگی از پرورش یافتگان مکتب فاطمی بودند. حاج قاسم، این قهرمان ملت ایران و امت اسلام نیز، به تمام معنا بزرگ شده و تربیت شده در مکتب حضرت فاطمه سلام الله علیها است با اطمینان می‌توان گفت، اگر مکتب فاطمی که مکتب معنویت و ولایت مداری، مکتب دشمن شناسی، جهاد و مبارزه با دشمن و مقاومت در برابر دشمن می باشد به درستی در جامعه تبیین، تبلیغ و ترویج شود شکست جبهه استکبار با محوریت آمریکا به طور قطع رقم خواهد خورد و تمامی آرمان‌های انقلاب اسلامی تحقق می‌یابد. آن چه در این میان مهم است، شناخت سیاست‌ها، راهبردها، تاکتیک‌ها و تکنیک‌های دشمن و خنثی سازی آنها است.

دشمن اصلی انقلاب اسلامی، دشمن مکتب فاطمی، دشمن اسلام و دشمن ولایت، طاغوت زمان آمریکای جهان خوار است. این دشمن شکست خورده، با حربه‌های سه‌گانه تهدید، تحریم و تحریف در حال نبرد با ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است. ایام فاطمیه و دهه بصیرت، بالاترین ظرفیت ها را برای مقابله و شکست جریان تحریف دارد. اهمیت مبارزه و شکست دادن جریان تحریف، به گونه‌ای است که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند: «اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد.»

دشمن به کمک جریان تحریف، با سیاه نمایی و بزرگ نمایی مشکلات، به دنبال ایجاد یاس، بدبینی و ناامیدی در جامعه نسبت به نظام ولایی از یک سو و آدرس غلط دادن به مردم  برای ایجاد گشایش در امور به ویژه حل مشکلات اقتصادی کشور از طریق مذاکره با آمریکا از دیگر سو است. به عبارت دقیق‌تر دشمن رو به حیله، خدعه و نیرنگ آورده در سایه تهدید و تحریم، از طریق تحریف به دنبال ایجاد تزلزل در اراده پولادین مردم و شکستن مقاومت ۴۲ ساله ملت ایران در برابر آمریکا است.

در چنین شرایطی که صحنه نبرد میان جبهه انقلاب اسلامی و جبهه استکبار، بیش از هر زمان دیگری پیچیده شده، صاحبان قلم و سخن، باید با نهضت روشنگری و جهاد امید آفرینی، کید و مکر دشمنان و جریان تحریف را خنثی کرده، مقدمات شکست تحریم‌های ظالمانه را فراهم سازند .

هیأت رزمندگان اسلام با اتخاذ چنین رویکردی در این مقطع سرنوشت ساز، دیگر هیأت‌های مذهبی و تمامی ارادتمندان مکتب فاطمی را، به در پیش گرفتن چنین رویکردی برای پاسداشت حقیقی ایام فاطمیه اول و دوم فرا می‌خواند . این رویکرد مهم و درست را، از کلام امیرالمومنین علی سلام الله علیه می‌توان دریافت که فرمودند : « ولا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر»

 


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین