عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۶۱۹۰
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
پویش «چهارشنبه‌های امام‌رضایی» در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای میان محبان حضرت امام رضا(ع) پیدا کرده است و به‌عنوان یکی از راهکارهای پیوند قلوب با گنبد و بارگاه منور امام هشتم شیعیان همواره محل ارجاع است.

عقیق:پویش «چهارشنبه‌های امام‌رضایی» در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای میان محبان حضرت امام علی‌بن موسی الرضا(ع) پیدا کرده است و به‌عنوان یکی از راهکارهای پیوند قلوب با گنبد و بارگاه منور امام هشتم شیعیان همواره محل ارجاع است.

چهارشنبه‌های امام‌رضایی در این شرایط کرونایی می‌تواند دل‌ها را روانه بارگاه رضوی کند و قطعاً ثواب این زیارت دسته‌جمعی نصیب بخش کثیری از زائران خواهد شد.

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین علیرضا پناهیان در این زمینه و درباره آثار روحی زیارت امام رضا(ع) اظهار کرد: رفتن به حرم امام رضا(ع) آن‌قدر ثواب دارد که آثار روحی زیادی به‌جا می‌گذارد. اگر روی کسی  اثر روحی ندارد، به این دلیل است که همیشه با حالتی شاکی به زیارت امام رضا(ع) می‌رود.

وی افزود: اگر امام رضا(ع) دل شکسته تو را می‌پذیرد، به این دلیل است که می‌خواهد حال دلت را خوب کند، چون شادی تو را دوست دارد، بدین معنا نیست که اگر شاد باشیم، امام رضا(ع) ما را نمی‌پذیرد. امام رضا(ع) رضایت ما را می‌خواهد و یکی از آداب زیارت این است که وقتی وارد حرم می‌شویم، راضی باشیم، حتی اگر در اوج گرفتاری باشیم، باید حس رضایت خود را بیان کنیم.

این کارشناس مذهبی گفت: زمانی که زیارت امین‌الله را قرائت می‌کنیم، در صفحه اول از خداوند می‌خواهیم ما را راضی گرداند و در صفحه دوم می‌گوییم خدایا شکرت راضی هستیم.

وی بیان کرد: برقراری رابطه و حس معنوی با امام رضا(ع) در ناراحت بودن و شاکی بودن نیست بلکه اگر زائر در اوج گرفتاری هم باشد، باید از ایشان استمداد بگیرد زیرا آقا علی‌بن موسی الرضا(ع) خودش از گرفتاری ما باخبر است.

پناهیان اظهار کرد: هم‌اکنون به‌علت شیوع کرونا شرایطی پیش آمده است که امکان زیارت حضوری برای ما فراهم نیست اما بعد مسافت مانعی در برقراری ارتباط قلبی با امام رضا(ع) نیست.

وی در پایان گفت: همان‌طور که با خواندن زیارت عاشورا از راه دور به امام حسین(ع) عرض سلام و ارادت می‌کنیم، با قرائت زیارت امین‌الله هم می‌توانیم از راه دور زائر امام رضا(ع) باشیم.

 

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین