عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۵۹۵۰
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
ما باید در میان مردم با لباسی آراسته ظاهر شویم، ولی نباید به خاطر تحسین مردم لباس زیبا بپوشیم.

عقیق:ما باید در میان مردم با لباسی آراسته ظاهر شویم، ولی نباید به خاطر تحسین مردم و یا فخرفروشی و قرار گرفتن در مرکز نگاه‌ها خودمان را آراسته کنیم یا لباس زیبا بپوشیم.

رسول گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند: «اگر کسی لباسی بپوشد تا به وسیله آن به مردم مباهات کند تا مردم به او نگاه کنند، خدا به او نگاه نمی‌کند تا زمانی که آن لباس را از تنش خارج کند.»

یک وقت ما برای چشم مردم ارزش قائل هستیم، می‌گوییم: «این‌ها انسان هستند و نباید یک صحنۀ نامرتب ببینند» و به همین دلیل لباس خوب می‌پوشیم تا مردم یک ظاهر آراسته ببینند؛ این خوب است. یک وقت ما برای شخصیت ایمانی یا انسانی خودمان احترام قائل هستیم، مثلاً می‌گوییم: «من مذهبی هستم و مذهبی‌ها باید آراسته باشند» و به این دلیل لباس خوب می‌پوشیم؛ این هم خوب است. ولی بعضی اوقات به این دلیل که مردم ما را ببینند و به دلیل لباسمان در میان مردم جایگاه و موقعیتی پیدا کنیم، لباس آراسته می‌پوشیم؛ این خطرناک است.

عزیز شدن تنها به دست خداست. خدا تصمیم می‌گیرد که مردم چه کسی را دوست داشته باشند و چه کسی در میان مردم عزیز باشد. حال اگر کسی برای عزیز شدن، خدا را حذف کند و بخواهد با پوششِ خود از مردم دلبری کند، این از مواردی است که غضب خدا را برمی‌انگیزد و سبب می‌شود که خدا به این بندۀ خود تا زمانی که در این لباس است توجهی نکند.

منبع: بخشی از کتاب باران خوبی‌ها

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین