عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۵۷۲۶
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
قرار بر این شد که زمین‌ها را یکی از نهادهای متولی تقبل کند و ساخت و ساز آنها تماماً توسط گروه جهادی هیئت نورالرضا (ع) صورت گیرد.

نورالرضایی‌ها پای وعده‌شان به زنِ بندرعباسی ماندندعقیق: 29 آبان 1399 مأموران شهرداری در بندرعباس، آلونک یک زن بی‌سرپرست را که به همراه فرزندانش در آنجا زندگی می‌کردند خراب کردند. این زن بی‌سرپرست که همه زندگی‌اش را نابود شده می‌بیند دست به خودسوزی می‌زند. پخش تصاویر تخریب این خانه به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پیچید و واکنش‌های زیادی را به‌دنبال داشت. ظاهراً شهرداری بندرعباس برای تخریب این مکان نیز حکم قضایی واحدی نداشت.

پس از انتشار این ویدئو، خادمان هیئت نورالرضا (ع) تهران اعلام آمادگی کردند تا در قالب یک اردوی جهادی به بندرعباس بروند و خانه‌ای برای این زن بسازند. قرار هم بر این شد که زمین را یکی از نهادهای متولی تقبل کند و ساخت و ساز آنها تماماً توسط گروه جهادی نورالرضا (ع) صورت گیرد.

محمود مدینه‌نگاه مسئول قرارگاه جهادی نورالرضا (ع) در گفت‌و‌گویی درباره آخرین اقداماتشان در آن منطقه گفت: پس از بازنشر این ویدئو بلافاصله با مسئولان منطقه وارد مذاکره شدیم تا یک قطعه زمین برای ساخت خانه بدهند. مذاکره‌ای که البته خیلی هم خوب پیش رفت. سازمان مسکن و شهرسازی استان اعلام کرد، یک قطعه زمین در اختیارشان قرار می‌دهد. برخی از مسئولان که به‌صورت هیجانی وعده‌هایی را در ساعات اول این تخریب داده بودند، مثل همیشه کنار کشیدند اما مذاکرات خوبی با برخی مسئولان استان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که قرار است علاوه بر ساخت این خانه در کمترین زمان ممکن، 10 خانه دیگر که وضعیت مشابه دارند نیز توسط گروه جهادی نورالرضا (ع) ساخته شود. مسئولان استان این وعده را دادند که این امکان فراهم شود تا این منازل در کنار یکدیگر به‌صورت منظم ساخته شود. ما نیز به همراه دوستان جهادی تا پایان ساخت این خانه‌ها خواهیم ماند.

مدینه‌نگاه و دوستانش، سابقه خوبی در ساخت و ساز دارند. گروه آنها 10 سال پیش کارشان را در جنوب کرمان شروع کردند. جایی که بسیاری از اهالی آنجا در کپرها زندگی می‌کردند. یک شب اعضای هیأتشان بعد از عزاداری سالار شهیدان (ع) به این فکر کردند که در کنار عزاداری، کار جهادی را هم شروع کنند. فعالیت‌های‌شان هم همین‌طور ساده شروع شد. آنها در یک اردوی جهادی، از تهران به جیرفت رفتند و بعد از اینکه محرومیت آنجا را دیدند، ماندگار شدند. به خاطر همین هم در همان منطقه، یک قرارگاه ساختند تا 80 نفر اعضای‌شان به راحتی بتوانند فعالیت کنند. ساخت خانه برای اهالی که در کپر زندگی می‌کردند، در ابتدا یکی از اولویت‌هایشان بود. در این مدت هم 35 خانه برای اهالی ای که سرپناه‌شان کپری بود، ساختند. ساخت چهار مدرسه در منطقه، از دیگر کارهای آنهاست. اما زندگی کردن در منطقه محروم با کمبودهایی که وجود دارد، چطور ممکن است؟ هر جایی از کشور به کمک جهادی نیاز باشد، آنها پیش‌قدم می‌شوند. در سیل‌های گلستان، لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان، آنها در خط اول جبهه ارائه خدمت جهادی بودند. در زلزله کرمانشاه آنها پیش‌قدم شدند و در کنار مردم حضور پیدا کردند. در روزهای سخت کرونا هم آنها از دوخت ماسک تا ضدعفونی کردن معابر را فراموش نکردند تا به قول او، هر جایی که نیاز به کمک باشد، اول از همه این هیأت عزاداری به چشم بیاید.

 

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: