عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۸۵۷
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
شب گذشته همزمان با شب رحلت پیامبر اعظم(ص)، نماز مغرب در مسجدالنبی(ص) با حضور پرشور نمازگزاران برپا و روضه منوره حرم نبوی نیز امروز پس از هفت ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا، به روی بانوان بازگشایی شد.

عقیق: شب گذشته همزمان با شب رحلت پیامبر اعظم (ص) جمعی از مردم مدینه و شهرهای اطراف به حرم نبوی مشرف شدند و مسجدالنبی (ص) در این شب با وجود نسبت به سایر اوقات شلوغ‌تر بود.

همچنین نماز مغرب در مسجدالنبی (ص) با حضور پرشور نمازگزاران برپا شد و زائران پس از گذر از ورودی‌های مسجدالنبی (ص) به پیامبر اعظم (ص) سلام می‌دادند و به نیایش می‌پرداختند. بسیاری نیز با تشکیل حلقه‌هایی به قرائت قرآن پرداختند.

شب رحلت پیامبر (ص) در حرم نبوی

از سال گذشته با شیوع کرونا مسجدالنبی (ص) بسته شد و پس از حدود سه ماه مجدد به روی زائران باز شد و زائران با اعمال محدودیت امکان تشرف به حرم‌نبوی را داشتند. البته روضه منوره همچنان بسته بود و طبق اعلام رسمی مسؤولان حرم نبوی، روضه منوره از ۲۷ مهرماه به روی زائران بازگشایی می‌شود. با این وجود، امروز بخشی از روضه منوره مسجدالنبی (ص) پس از بیش از ۷ ماه تعطیلی، به روی بانوان باز شد و بانوان امکان تشرف به این بخش و زیارت پیامبر اعظم (ص) را داشتند.

بر همین اساس، بانوان می‌توانند از ورودی شرقی مسجدالنبی (ص) به داخل حرم مشرف شده و طبق زمان‌بندی اعلام شده از نماز صبح تا قبل از اقامه نماز ظهر، پس از نماز ظهر تا نزدیکی نماز عصر به زیارت روضه منوره حرم نبوی تشرف یابند.

علاوه بر این، قبرستان بقیع نیز امروز کاملا بسته بود و با وجود اینکه صبح‌ها در برخی ساعات امکان زیارت وجود داشت، امروز تا این لحظه هیچ زائری به قبرستان بقیع مشرف نشده است.

به گزارش فارس، ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن (ع) است که با بسته شدن مسیر عمره مفرده و زیارت حرم نبوی به دلیل شیوع کرونا، زائران خارجی امکان زیارت مکه مکرمه و مدینه منوره را ندارند.

 

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین