عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۷۴۱
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
حجت الاسلام نوروزپور با اشاره به توزیع بسته های معیشتی به ۲۵۰ هزار خانوار نیازمند در دهه پایانی ماه صفر گفت: به دلیل شرایط بحران کرونا از مردم خواسته شده است که نذوراتشان را به صورت خشکه به امامزادگان برای توزیع میان نیازمندان تحویل دهند.

عقیق:حجت الاسلام «محمد نوروز پور» در گفت و گویی با اشاره به توزیع بسته های معیشتی میان 250 هزار خانوار نیازمند و بی بضاعت به مناسبت دهه پایانی ماه صفر و در راستای رزمایش مواسات و کمک های مومنانه اظهار کرد:  217 بقعه ای که در تولید ماسک فعال بودند، نیز در حال حاضر دراین زمینه فعالیتشان را ادامه می دهند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: از این کارگاههای تولید ماسک خواسته شده است که تا زمانی که نیاز است، تولید ماسک را استمرار ببخشند، تا این اقلام بهداشتی به بیمارستان ها،هیئات مذهبی و مساجد ارسال شود.

حجت الاسلام نوروز پور با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری دهه پایانی ماه صفر در امامزادگان و بقاع متبرکه به صورت مجازی بیان کرد: در اکثر استانها به دلیل تشدید موج ویروس کرونا بقاع متبرکه و اماکن مذهبی تعطیل هستند و طبق مصوبه جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا در دهه پایانی ماه صفر برنامه ای در امامزادگان با حضور جمعیت برگزار نمی شود. تنها بقاع متبرکه ای که فضای بازی داشته باشند و با رعایت پروتکل های بهداشتی با کسب مجوز ستاد ملی کرونا استان می توانند برنامه محدود با زمان محدود برگزار کنند.

وی ادامه داد: البته تعطیلی به این معنا نیست که اصلا در امامزادگان و بقاع متبرکه برنامه برگزار نمی شود،بلکه برنامه برقرار است و مراسم سوگواری با حضور جمعیت برگزار نمی شود.امامزادگان از طریق پایگاههای اطلاع رسانی و به صورت مجازی و از طریق شبکه های استانی در سالروز وفات نبی مکرم اسلام(س) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) برنامه سخنرانی و مداحی برگزار می کنند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطر نشان کرد: همچنین در روز 28 صفر زیارت ازبعید پیامبر(ص) از کنار ضریح مقدس امامزادگان قرائت می شود.

حجت الاسلام نوروزپور اضافه کرد: همه ساله در دهه پایانی ماه صفر مردم نذوراتشان را برای توزیع به امامزادگان و بقاع متبرکه می آوردند و امسال به دلیل شرایط کشور از آنها خواسته ایم که نذوراتشان را به صورت خشکه به امامزادگان برای توزیع میان نیازمندان تحویل دهند. زیرا در حال حاضر امکان طبخ و توزیع غذا نیست و ممنوع  اعلام شده است و ما باید به دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا طبق تاکیدات مقام معظم رهبری عمل کنیم، لذا کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا بهترین راهکار و به طور قطع ثواب آن هم بیشتر است.

 

منبع:شبستان

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین