عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۴۲۲
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
حاج حسین یکتا:
مسئول جمعیت مردمی امام رضایی‌ها بر لزوم اربعینی کردن فضای کشور تاکید کرد.

عقیق: پیش از ظهر امروز در نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین که با محوریت ایده‌های عملیاتی اربعین 99 در سالن همایش‌های سرچشمه برگزار شد، ضمن یادآوری از برخی خاطرات زمان جنگ، اظهار کرد: موکب‌داری و خدمت به زائران اباعبدالله(ع)، رزق اربعین بود که چندین سال خداوند روزی ما قرار داده بود.
وی با بیان اینکه شرایط امسال یک امتحان سخت ولایت‌پذیری است، عنوان کرد: شور و تمام قد ایستادن در جبهه دین خدا خیلی خوب است ولی انسان باید تابع امر ولایت باشد و امروز بر ما امر شده است که صبر کرده و تابع قوانین ستاد مبارزه با کرونا باشیم.
مسئول جمعیت مردمی امام رضایی‌ها با اشاره به اینکه این جلسه دو هدف عملیاتی دارد، مطرح کرد: امروز هدف این است که اعلام کنیم مجمع ملی فعالان اربعین در حال شکل‌گیری و اساسنامه آن درحال تنظیم و تدوین است.
وی با بیان اینکه امروز هسته نخستین و شکل دهنده این مجمع است، خاطرنشان کرد: شورای مرکزی موسسین این مجمع نیز با رای گیری به منظور پیگیری مسائل اربعین در طول سال شکل خواهد گرفت.
یکتا با اشاره به اینکه نمی‌خواهیم این مجمع مردمی، دولتی شود، تصریح کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری این مجمع می‌تواند حلقه واسطه حاکمیتی میان دستگاه‌های دولتی و مردم باشد.
وی با بیان اینکه در این جلسه ایده‌های برای ایجاد حال و هوای اربعین در کشور بیان خواهد شد، یادآور شد: در زمان محرم هیأتی‌ها در راستای مواسات و همدلی اقدامات مطلوبی انجام دادند که امیدواریم با سازماندهی بهتر در زمان اربعین نیز شاهد این اتفاقات باشیم.
مسئول جمعیت مردمی امام رضایی‌ها با اشاره به اینکه باید فضای کشور را اربعینی کنیم، ابراز داشت: تمام تلاش ما بر این است که اگرچه راه و مسیر اربعین بسته شده است ولی نباید آتش آن خاموش شود.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین