عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۳۹۵
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
همزمان با شهادت حضرت رقیه (س)، مراسم عزاداری ریحانةالحسین (س) در کربلا و سوریه برگزار و سفره سبزرنگ توسل به حضرت رقیه(س) در بین‌الحرمین و همچنین حرم دردانه امام حسین (ع) برپا شد.

عقیق:همزمان با شهادت حضرت رقیه (س) در کربلا و سوریه سفره سبزرنگ حضرت رقیه (س) پهن شد و دختران کوچک با لباس‌های سبزرنگ در کنار این سفره نشسته و به عزاداری پرداختند.

در کربلا سفره حضرت رقیه (س) در بین‌الحرمین پهن شد و در حالی که هر ساله در این سفره میوه و حلوا نیز قرار می‌دادند، با توجه به نبود زوار ایرانی در کربلا، در سفره حضرت رقیه (س) فقط چراغ و شمع‌هایی خودنمایی می‌کرد که نماد روشن شدن شب تیره در خرابه‌های شام است.

دختران کوچک در بین‌الحرمین در حالی که کنار سفره نشسته بودند، در گوشه‌ای از بین‌الحرمین که فضایی توسط خادمان درست شده بود، به اجزای تعزیه پرداختند و سختی‌های حضرت زینب (س) و نگرانی‌های ریحانةالحسین (س) در فراق سیدالشهدا (ع) را به نمایش گذاشتند.

در سوریه نیز مراسم عزاداری با حضور حجت‌الاسلام طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد و زائران با رعایت نکات بهداشتی در حرم حضور یافتند.

در صحن حرم نیز شمع‌هایی روشن کردند و شهادت غریبانه دختر سه ساله امام حسین (ع) در خرابه‌های شام را تسلیت گفتند.

به گزارش فارس، در حرم حضرت زینب (س) نیز مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه (س) با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد.

 

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین