عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۳۳۳۵
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
وزیر بهداشت در جلسه هم‌‌اندیشی با ذاکرین و مداحان اباعبدالله(ع) گفت: می‌‌خواهیم الگویی ارائه کنیم که به تمام جهان بگوییم ببینید که ایران اسلامی از خود چه نبوغی به‌جای گذاشت و چه زیبا نام حسین(ع) را زنده کرد.

می‌‌خواهیم الگوی جهانی برای زنده نگه‌داشتن یاد امام حسین(ع) ارائه کنیمعقیق:سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست بررسی پروتکل‌های بهداشتی ایام عزاداری محرم و صفر، اظهار داشت: در مراسم شب‌های قدر یکی از جلوه‌های بسیار ناب و فراموش ناشدنی را از همدلی، همیاری و وفاق جامعه روحانیت دیدیم و این در عرصه بین‌المللی درخشید. بررسی‌هایی که در عرصه میدانی کردیم و در جلسات مختلف، مصور آنها را گزارش کردیم، این بود که رعایت پروتکل‌ها و اصول به بهترین نحو و شکل ممکن بود.

گزارش تصویری

وی افزود: همه ما در روضه آقا امام حسین(ع) بزرگ شده‌ایم. همیشه می‌گویم اولین اشک‌هایی که بر گونه ما چکید، اشک مادر بود که در روضه آقا اباعبدالله(ع) در آغوش او بودیم. در زمان کودکی ما در گرمای بالای 50 درجه کاشان که کولر و یخچال هم وجود نداشت و شب‌ها در پشه بندها بر روی پشت بام می‌خوابیدیم و وقتی با حالت تشنگی از خواب بیدار می‌شدیم و به مادر می‌گفتیم که تشنه مان است و او از کوزه آب می‌داد و می‌گفت بگو فدای لب تشنه‌ات یا اباعبدالله(ع) و از کودکی هنوز جرعه آب ننوشیده‌ام که نگویم فدای لب تشنه‌ات با اباعبدالله(ع).

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همه ما با عشق به اباعبدالله(ع) و اعتقاد به بزرگداشت قیام بی‌نظیر و بی‌بدیل این بزرگوار، شکل گرفته‌ایم و بزرگ شده‌ایم و این عشق و اعتقاد، در تمام وجودمان رسوخ کرده است اما امسال، سال بسیار سختی را داریم می‌گذرانیم که شاید بعد از 150 سال در دنیا بی‌نظیر است؛ چون شاهد پاندمی کرونا هستیم.

 نمکی تصریح کرد: محرم را به عنوان یک ماه با عظمت برای اهل تشیع و شیعیان کشور با روشی که مقام معظم رهبری هم فرمودند؛ هم عظمت عشق به سالار شهیدان و شهدای کربلا را بتوانیم به گونه‌ای به تصویر بکشیم و هم در جهان به عنوان مدافعان سلامت و به عنوان الگویی از شیعه که مراقب سلامت مردم سرزمین مان هستیم، مطرح شویم.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر ممکن است دشمنان ما از هرگونه حربه برای ضربه زدن به حیثیت تشیع و به خصوص کشوری که پرچمدار راستین حضرت اباعبدالله(ع) است، استفاده کنند. ما و همکاران‌مان در وزارت بهداشت به عنوان افرادی که معتقد به بزرگداشت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش هستیم، آمادگی کامل داریم که از ظرفیت‌های بی بدیلی که در روحانیت، جامعه مداحان و هیأت‌های مذهبی است،کمک بگیریم که هم محرمی با تکیه بر عظمت عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داشته باشیم و هم شاهد کاهش اضطراب و عدم گرفتاری شیعیان به کرونا باشیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از روزی که شروع به مدیریت کرونا کردیم تا به امروز، ما و همکاران‌مان در سخت ترین ایام مدیریت این بیماری قرار داریم؛ پزشکان و پرستاران تا آخرین نفس به عنوان مدافعان سلامت، ایستاده‌اند اما در 6 ماه گذشته، روزها و شب‌های نفس‌گیری را گذرانده‌اند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین