عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۲۲۴۹
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
حجت الاسلام میرباقری:
استاد حوزه علمیه قم گفت: ممکن است انسان بیدار باشد، ابوحمزه بخواند، دعای جوشن کبیر بخواند، همه‌ اعمال را انجام بدهد اما به درک شب قدر نرسیده باشد. درک شب قدر، غیر از بیدار بودن است.

عقیق:حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی میرباقری استاد حوزه علمیه قم در بیانی با اشاره اهمیت شب قدر گفت: درهایی که در شب قدر به روی مؤمنین باز می‌شود هیچ زمان دیگری باز نمی‌شود. جدا شدن از اصحاب نار و اولیای طاغوت، مهم‌ترین حاجت ما ماه مبارک رمضان است.

وی با تأکید بر اینکه شب قدر شب رسیدن به امام است، اظهار کرد: در همه شب‌ها باب رحمت الهی باز است اما شب قدر که قلب ماه مبارک رمضان است، رزق خاصی دارد که با تمام سال متفاوت است و ارزاق خاصه‌ای برای مؤمنین جاری می‌شود، رزقی همچون همراهی با امام حسین علیه‌السلام و اصحاب ایشان و در نتیجه شهادت در مسیر آن حضرت.

این استاد اخلاق قرار گرفتن در جبهه مؤمنین و یاران امام زمان را مهم‌ترین رزق شب‌های قدر دانست و گفت: باید از خدا بخواهیم موانعی که انسان را اولیائش دور می‌کند برطرف کند. اگر کسی می‌خواهد همراه امیرالمؤمنین علیه‌السلام باشد باید از دنیا بزرگ‌تر شود و دل بکَنَد؛ چون جلوه‌های دنیا انسان را از ولیّ خدا دور و جدا می‌کند. مؤمن باید با دنیا تصفیه‌حساب کند و دنیا و مادیات در نگاهش کوچک باشد تا بتواند به مقام معیّت امام زمانش برسد.

 

حجت‌الاسلام میرباقری با تأکید بر اینکه درک شب قدر، غیر از بیدار بودن است، افزود: ممکن است انسان بیدار باشد، ابوحمزه بخواند، دعای جوشن کبیر بخواند، همه‌ اعمال را انجام بدهد اما به درک شب قدر نرسیده باشد. درک شب قدر امری دیگر و در حقیقت ورود به محیط ایمن الهی است.

به گفتۀ وی، اگر انسان توانست خودش را به ولیّ‌ِ خدا برساند، در کنار او بیش از هزار ماه جلو رفته است و اگر نرساند، هزار ماه هم که خودش بدود آن کار را نمی‌کند. یک شب که با ولیّ‌ِ خدا سالک باشی و به آن وادی ایمن راه یابی، آن یک شب از هزار ماه که خودت راه بروی بهتر است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین