عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۲۱۶۹
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
وزیر بهداشت گفت: در خصوص بازگشایی حرم‌های مطهر فردا جلسه‌ای برگزار و در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

عقیق:سعید نمکی وزیر بهداشت در ارتباط زنده تلویزیونی اظهار داشت: علی رغم اینکه در کل کشور وضعیت شیوع کرونا مطلوب شده است گفت: این بیماری به 3 فاز مدیریت کنترل و مهار بیماری تقسیم‌بندی می‌شود که خوشبختانه در بسیاری از مناطق کشور از فاز مدیریت به فاز کنترل و مهار رسیده‌ایم.

وی عنوان کرد: مردم همچنان باید نکات بهداشتی را رعایت کنند در برخی از استان‌ها که فاصله اجتماعی رعایت نشد ضرر کردیم و بزرگترین خطای استارتژیک این است که فکر کنیم کرونا تمام شده و این تفکر ممکن است ما را به شرایط بد برگرداند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری درباره پیدا شدن راهی برای بازگشایی مساجد برای شب‌های قدر تدابیری در این خصوص اندیشیده شد، هرچند ایشان همیشه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا احترام گذاشتند و ما هیچ‌وقت از طرف ایشان تحت فشار قرار نگرفتیم. بلافاصله پس از فرمایشات رهبری جلسه‌ای برگزار شد تا بتوانیم با رعایت پروتکل بین ساعات 12 شب تا 2 بامداد مراسم‌ها را برگزار کنیم، برای برگزاری مراسم‌ها شروطی گذاشته‌ایم و مردم باید این شروط را رعایت کنند.

به گفته نمکی، کودکان و افراد مسن و افرادی که بیماری زمنیه‌ای دارند نباید در مساجد حضور یابند، هموطنان مُهر،سجاده و قرآن را از منزل ببرند، در مساجدی که جا کم هست باید فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود تا بتوانیم این مراسم را به خوبی برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با آستان‌های مقدس به جمع‌بندی رسیدیم که از دیدگاه کارشناسی بازگشایی این اماکن به صلاح نیست و از بابت حضور زیاد مردم در این اماکن نگرانی داریم در خصوص بازگشایی حرم‌های مطهر چهارشنبه جلسه‌ای برگزار و در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین