عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۲۱۳۸
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
گروه جهادی الرحیل امسال در روز میلاد امام حسن(ع) یک ابتکار داشت و علاوه بر برنامه‌ریزی برای کمک‌رسانی‌های خود، جشنی را در کوره‌پزخانه‌های تهران برگزار کرد تا اهالی این مناطق نیز برای اولین بار جشنی این چنین را شاهد باشند.

عقیق:امام حسن (ع) در میان اهل بیت (ع) به کرامت و بخشندگی مشهور است. شیعیان و پیروان ایشان همواره در روز میلاد و شهادت آن حضرت، تلاش می‌کنند با تاسی به سیره ایشان دست‌یاری به سوی نیازمندان دراز کنند و به کمک‌رسانی به آنان بپردازند.

میلاد امام حسن (ع) امسال با فرمان مقام معظم رهبری برای رزمایش همدلی و فراخوان مردم به کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی، حال و هوای ویژه‌ای داشت. هیأتی‌ها و گروه‌های جهادی بعد از اجرای مرحله اول کمک‌رسانی‌های خود در اوایل ماه رمضان، در روز میلاد کریم اهل بیت (ع) موج دوم کمک‌رسانی‌های خود را آغاز کردند.

اما در این میان نیز هیأت‌هایی بودند که به برگزاری جشن میلاد این حضرت پرداختند که برخی از این مجالس در قالب حسینیه مجازی بود، اما گروه جهادی الرحیل امسال یک ابتکار خاص داشت. این گروه، علاوه بر برنامه‌ریزی برای کمک‌رسانی‌های خود، جشن میلاد کریم اهل‌بیت (ع) را در کوره‌پزخانه‌های تهران برگزار کنند تا اهالی این مناطق نیز برای اولین بار جشنی باشکوه را شاهد باشند.

فضای این مراسم مملو از شادی در عین فقر و نداری بود. خانواده‌ها با فرزندان بسیار خود در فضای در نظر گرفته شده برای جشن حضور پیدا کردند و به حدی تعداد بچه‌ها زیاد بود که جا برای نشستن به بزرگ‌ترها نرسید.

علیرضا رحیمی‌دوست، مسئول گروه جهادی الرحیل در این باره می‌گوید: «امسال تصمیم گرفتیم جشن میلاد امام حسن (ع) را در کوره‌پزخانه‌های شباهنگ در منطقه دولتخواه و نعمت‌آباد تهران برگزار کنیم و برای اولین بار فضایی شاد و مفرح را برای این خانواده‌ها فراهم سازیم.»

در این منطقه ۳۵ خانواده زندگی می‌کنند که ۲۰ خانواده تبعه افغانستان و ۱۵ خانواده نیز ایرانی هستند که فضای زندگی آن‌ها قابل وصف نیست و در شرایط بسیاری سختی در حال گذران زندگی هستند.

برنامه جشن میلاد امام حسن (ع) در این منطقه شاد و مفرح برنامه‌ریزی شده است. رحیمی‌دوست در این باره می‌گوید: «این برنامه را همچون جُنگ شادی با سرود، موسیقی، مولودی‌خوانی و سخنرانی و برگزار مسابقه پیش‌بینی کرده ایم تا بتوانیم حال و هوای این خانواده‌ها را تغییر دهیم.»

حجت‌الاسلام علی محمدی سخنرانی این مراسم بود که در سخنان کوتاه خود سعی کرد پیام‌های اخلاقی از سیره و زندگی امام حسن (ع) به کودکان که مخاطبان اصلی بحث‌اش بودند، ارائه کند. او در این باره می‌گوید: «یکی از ویژگی‌های بارز امام حسن (ع) کریم بودن است. شاید تصور ما از کریم، کمک مالی باشد، اما می‌توان با رفتار و کارهای خود نیز به دیگران کرامت داشت. احترام به پدر و مادر و بزرگ‌ترها جلوه‌ای از کریم بودن است که می تواند توسط کودکان اجرایی شود.»

برگزاری مسابقه، بخش خاص و پرطرفدار این جشن بود که در فواصل برنامه‌های مختلف اجرایی می‌شد و کودکان نیز به عشق دریافت جوایز پیش‌بینی شده استقبال و شور و حرارت بسیاری در این زمینه داشتند. مسئولین برگزاری جشن نیز تلاش کردند با طرح سوالاتی از سیره امام حسن (ع) حین برگزاری مسابقه نکات آموزشی نیز به بچه‌ها آموزش دهند و در نهایت نیز تمام بچه‌ها هدایای لوازم التحریر پیش‌بینی شده را دریافت کردند.

پایان‌بخش این مراسم نیز سفره اطعام کریم اهل بیت (ع) بود که رحیمی‌دوست در این باره می‌گوید: «۵۵۰ پرس غذای گرم طبخ شده است تا به نیت امام حسن (ع) در میان خانواده‌های این منطقه توزیع شود. البته ما علاوه بر توزیع میان افراد حاضر در جشن، تک به تک به در خانه‌ها خواهیم رفت و غذا را میان آنان توزیع می‌کنیم تا ان‌شاءالله برای چندین روز غذای گرم و مناسب سر سفره خود داشته باشند».

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین