عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۲۰۸۹
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

عقیق:سردار حاج سعید قاسمی، مسئول قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان، با حضور در رزمایش بهار خدمت در مصلای بزرگ بابل، یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم مازندران در منطقه شهدای خان طومان سوریه را گرامی داشت و گفت: در این ایام مبارزه با کرونا، شاهد جانفشانی شهدای سلامت بودیم، شهدایی که غریبانه و مظلومانه تشییع شدند و این مدل خدمت و شهادت ارزشمند است. مردم مازندران نیز پیشتاز در صحنه های جهادی هستند و این را بارها به اثبات رساندند.
وی، خدمت های صادقانه نیروهای هیاتی و انقلابی را لبیک به مقام معظم رهبری، برشمرد و افزود: رزمایش بهار خدمت و تهیه بیش از 3100 بسته کالای حمایتی در مصلای بزرگ بابل، از جمله خدمات نیروهای جهادی، انقلابی و مردمی در این روزهای سخت است که شبکه های رسانه های غربی معاند، آن را یک نمایش تبلیغاتی می‌دانند؛ اما ما از امام راحل آموختیم که هر گاه دشمن از ما ناراحت شد، مطمئن شویم که کار ما در مسیری درست است.
وی در ادامه بیان داشت: در روزهای درگیری کرونا، برملا شدن ماهیت و حقیقت غرب را شاهدیم، در کشورهای به ظاهر متمدن غربی در این روزها برای دستمال کاغذی همدیگر را می درند؛ اما در اربعین هیاتی ها، خدمتی به تمام معنا را به زائران حسینی 20 میلیون نفری، به نمایش می گذارند و این نشانه تمدن اسلامی است.

مسئول قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان در خاتمه بیان داشت: به رغم شعارهای افراد مدعی برای برطرف کردن تحریم ها، دیدیم که این کار میسر نشد؛ و بسیاری از فقرا و نیازمندان چشم به راه رسیدن کمکی هستند و مردم با کمک های مومنانه به یاری هموطنان عزیز شتافتند و این خدمت باید ادامه پیدا کند. زیرا که ما نمی دانیم که این شرایط کرونا، این امتحان سخت جهانی و این تحریم های کشور، چقدر طول خواهد کشید اما با استقامت، و با یاری خداوند از این امتحان ها، سربلند بیرون خواهیم آمد.

محمدحسین طبرستانی، مسئول جمعیت مردمی خدمت، نیز در انتهای این مراسم توضیحاتی را پیرامون خدمات رزمایش بهار خدمت برشمرد:
ضدعفونی معابر عمومی با استفاده ۹هزار لیتر در روز
تولید گان های مورد نیاز مراکز درمانی و ۲۳ هزار ماسک و تحویل ۶۸ هزار دستکش به بیمارستان‌های بابل، با سازماندهی 65 خیاط و تشکیل کارگاه های متعدد طی 19 روز کاری
تولید روزانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ لیوان آبمیوه طبیعی و تحویل به کادر درمانی و فعالان مبارزه با کرونا
برپایی مراسم معنوی هیات یا فاطمه الزهرا (س) شهرستان بابل با توجه به محدودیت ها، با راه اندازی هیات مجازی
بیش از ۷۰درصد از ۳۱۲۴ بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۲۵۰هزار تومان قرار است به خانواده‌های آسیب‌پذیر شهرستان بابل اهدا شود.
از این تعداد به ۲۲۰ خانواری که بیماری خاص دارند، تعدادی به خانواده‌های زندانیان، به ۳۰۰ خانوار آسیب‌پذیر حاشیه‌نشینان تهران تحویل خواهد شد و ۶۵۰ سبد کالا نیز به حوزه‌های بسیج شهرستان از طریق سپاه بابل توزیع خواهد شد.

 

در ادامه تصاویری این مراسم می بینید:


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین