عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۱۹۰۰
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
یک سخنران مذهبی با ارائه ۸ پیشنهاد گفت: پویش بازگشایی هیأت در مسیر مطالبات مردم است، زیرا حرم‌های اهل بیت(ع)، مساجد و هیأت‌ها مکان‌های معنوی برای رفع نیازهای روحی مردم هستند که این نیاز در دوران ماه رمضان بیش از پیش محسوس است.

عقیق:حجت‌الاسلام اسماعیل رمضانی، سخنران مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: پویش بازگشایی هیأت در راستای مطالبات مردم ایجاد شده است؛ زیرا حرم‌های اهل بیت (ع)، مساجد و هیأت‌ها مکان‌های معنوی برای رفع نیازهای روحی مردم هستند که این نیاز در دوران ماه رمضان بیش از پیش محسوس است.

امکان بازگشایی مکان‌های مذهبی با رعایت نکات بهداشتی فراهم شود

وی افزود: در این ایام، مکان‌های متعددی در کشور بازگشایی شده است که می‌توان با رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی، زمینه بازگشایی این مکان‌های مذهبی را نیز برای مردم فراهم کرد تا بتوانند با حضور در برنامه‌های مذهبی انس بیشتری با خداوند در ماه رمضان داشته باشند.

رمضانی گفت: برگزاری جلسات مجازی چاره‌ای بود که در زمان اوج این بیماری و نبود امکان برگزاری جلسات مورد استفاده قرار گرفت که البته همگان اذعان کردند حضور حقیقی در جلسه و فضای حاکم بر آن شیرینی دیگری دارد. در دین هم داریم که انسان اگر آب نبود، باید تیمم کند اما قبلش حتما باید به دنبال آب بگردد. امروز هم می‌توان با رعایت نکات بهداشتی جلسات را برگزار کرد و نیازی به جایگزین مجازی آن نیست.

مطالبه مردمی از مسئولین برای بازگشایی مجالس

این سخنران مذهبی تصریح کرد: در این پویش، گفت‌وگویی با جامعه مذهبی و متدین کشور داشتیم و نظر و مطالبه خود را با مسئولین مرتبط اعم از سازمان تبلیغات اسلامی و امور مساجد مطرح کردیم و بسیاری از سخنرانان مطرح کشور نیز موافق راه‌اندازی این پویش بودند تا ان‌شاءالله در این روزهای منتهی به ماه رمضان، شاهد بازگشایی جلسات و محافل مذهبی باشیم. 

برای رفع نیازهای معنوی مردم چاره‌اندیشی شود

وی در پاسخ به این سوال که «این بازگشایی، شاید موجب شیوع موج دوم این ویروس شود. در آن صورت چه باید کرد؟» تصریح کرد: این ترس و بیم در خصوص دیگر تصمیمات مسئولین هم وجود دارد، اما برای رفع نیازهای معنوی مردم نیز باید تصمیم‌گیری کنند که قطعاً با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشکلی پیش نخواهد آمد.

رمضانی افزود: برخی استان‌ها این روزها براساس اعلام مسئولین به ثبات رسیده‌اند که حتی رئیس جمهور دستور بررسی برگزاری جلسات مذهبی در ماه رمضان را داشتند. بنابراین می‌توان لااقل در این شهرها جلسات را برپا کرد.

این سخنران مذهبی ادامه داد: این پویش حداقل خاطره تاریخی خواهد شد تا آیندگان بدانند در قبال این تصمیمات، مردم مطالبه‌ای برای بازگشایی جلسات با رعایت نکات بهداشتی را داشتند.

فیلمی از فراخوان این سخنران مذهبی برای این پویش را اینجا ببینید:

تعداد بازدید : 60

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین